چهارشنبه, خرداد 4, 1401
17.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشپذیره نویسی یک صندوق جسورانه در مسیر تحقق اقتصاد دانش بنیان

پذیره نویسی یک صندوق جسورانه در مسیر تحقق اقتصاد دانش بنیان

در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان پذیره نویسی یک صندوق جسورانه در خردادماه انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت سرمایه گذاری غدیر، امیر عباس حسینی مدیرعامل این شرکت، تاسیس صندوق جسورانه ارغوان را در جهت تامین مالی اکوسیستم دانش بنیان دانست و گفت: موضوع مهم در حرکت به سمت توسعه دانش بنیان پیش بینی، رصد کردن روندهای اتفاق افتاده در جهان و ایران و همچنین نیازجامعه است.

وی افزود: در این راستا رصدخانه فناوری غدیر تشکیل شده که در قالب یکی از شرکت‌های گروه مالی غدیر و با همکاری دانشگاه امیرکبیر در حال توسعه است که در آینده‌ای نزدیک سایت مشترک با دانشگاه امیر کبیر افتتاح خواهد شد. رصد اتفاقات، فناوری‌ها، حوزه‌های مرتبط با آینده پژوهی در هلدینگ‌های زنجیره ارزش غدیر و استراتژی‌های جدید الورود در دستور کار آن قرار خواهد گرفت.

وی مهمترین رکن توسعه دانش بنیان را استفاده از ظرفیت صندوق‌های جسورانه و ریسک پذیربرای تامین مالی پروژه‌ها و ایده‌های این حوزه بیان کرد و گفت: به این منظور صندوق جسورانه ارغوان به عنوان بزرگترین صندوق جسورانه حال حاضر کشور با ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان (در فاز اول) تاسیس شد. این صندوق در مراحل پایانی بوده و عرضه آن در قالب یونیت‌های یک میلیون ریالی پس از اخذ موافقت‌های اصولی در خردادماه صورت می‌گیرد.

حسینی دلیل عرضه این صندوق را استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه و شفاف سازی حضور سرمایه گذاری غدیر در ورود به این حوزه عنوان کرد و افزود: مجری صندوق ارغوان شرکت سرمایه گذاری دی است. وظیفه این شرکت در اکوسیستم دانش بنیان غدیر متولی گری تامین مالی پروژه‌های ریسک پذیر و جدید مورد نظر سرمایه گذاری غدیر بوده که  شامل حوزه بایوتک، غذا و سلامت، با تمرکز بر سلامت بازنشستگان کشور می‌شود.

مطالعه کنید !
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت های دانش بنیان گیلان بازدید کرد

به عبارت دیگر در زنجیره‌ای از استارتاپ‌ها پروژه‌هایی معرفی و سپس در قالب شتاب دهنده تامین مالی می‌شوند. وی افزود: بخش بعدی فعالیت غدیر در توسعه دانش بنیان مربوط به حوزه صنعت است و در دو بخش مهم مربوط به زنجیره ارزش غدیر در تولید پترولیوم کک  و کک سوزنی توافق نامه‌هایی به امضا رسیده است.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر