یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشادامه روند تورم و دورنمای ضعیف اقتصاد آمریکا

ادامه روند تورم و دورنمای ضعیف اقتصاد آمریکا

طبق نظرسنجی انجام شده از ۳۴ اقتصاددان برتر در آمریکا، تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۲.۳ درصد رشد سالیانه خواهد داشت که ۱.۹ درصد پایین‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، نظرسنجی بانک فدرال رزرو ایالت فیلادلفیای آمریکا از اقتصاددان‌های حرفه‌ای در روز جمعه نشان از دورنمای ضعیف اقتصاد این کشور و تدام طولانی مدت تورم دارد.

پیش‌بینی می‌شود تولید ناخالص داخلی در آمریکا 2.3 درصد رشد سالیانه در فصل بهار داشته باشد که 1.9 درصد پایین‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی در 3 ماه گذشته است. بر اساس تخمین اقتصاددان‌ها، نرخ سالیانه تولید ناخالص ملی آمریکا در سال آینده میلادی تا 2.3 درصد و در 2024 تا 2 درصد کاهش خواهد یافت که هر دو پایین‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی هستند.

نظرسنجی از این 34 اقتصاددان برتر همچنین نشان می‌دهد شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در آمریکا به‌طور متوسط برابر با 7.1 درصد باشد. این رقم بالاتر از 3.8 درصدی است که در نظرسنجی قبلی پیش‌بینی‌شده بود. آن‌ها همچنین انتظار دارند شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) در سه‌ماهه فعلی نسبت به سال قبل برابر با 5.7 درصد باشد، یعنی بالاتر از 3.1 درصدی که قبلاً اعلام شده بود.

علی‌رغم ضعیف شدن دورنمای رشد اقتصاد آمریکا در بحبوحه مقابله فدرال‌رزرو با نرخ تورم که به بالاترین رقم طی چهل‌ساله گذشته رسیده، اقتصاددان‌ها انتظار دارند نرخ بیکاری تغییر چندانی نکند. پیش‌بینی می‌شود نرخ بیکاری در سه‌ماهه فعلی در آمریکا 3.6 درصد باشد. همین رقم برای کل 2022 و 2023 پیش‌بینی می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر