سه شنبه, خرداد 3, 1401
21.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریشفاف سازی وزیر صمت در مورد کالابرگ الکترونیک

شفاف سازی وزیر صمت در مورد کالابرگ الکترونیک

وزیر صمت در مورد سازوکار کالابرگ الکترونیک گفت: وقتی افراد با هر کارت بانکی خریدی انجام دهند، هنگام کشیدن کارت، بخشی از هزینه خرید از کارت فرد و بخشی دیگر از یارانه کسر می‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرنگار مهر، سید رضا فاطمی امین در یک گفت و گوی تلویزیونی در مورد سازوکار کالابرگ الکترونیک، اظهار کرد: کالابرگ چیز جدید و کارت جداگانه‌ای برای خرید نیست و از طریق همین کارت‌های بانکی انجام می‌گیرد. استفاده از کالابرگ در استان زنجان به صورت آزمایشی برای خرید نان در حال اجراست.

وزیر صمت افزود: فرد با هر کارت بانکی که دارد و می‌خواهد خریدی انجام دهد، وقتی کارت را می‌کشد بخشی از هزینه از کارت فرد و بخشی دیگر از یارانه کسر می‌شود؛ یعنی اگر قیمت نان ۴ هزار تومان باشد، وقتی فرد کارت می‌کشد ۲ هزار تومان از حساب فرد و ۲ هزار تومان از حساب یارانه کم می‌شود. در واقع به حساب نانوا ۴ هزار تومان واریز می‌شود که ۲ هزار تومان را دولت و ۲ هزار تومان را خریدار می‌دهد.

وی ادامه داد: نگرانی ما در مورد پرداخت‌ها این بود که مصرف مواد غذایی و نیازهای تغذیه‌ای دچار کمبود شود. بنابراین وقتی قیمت‌های جهانی هم بیش از حد افزایش یافت، تصمیم گرفتیم تا قبل از فراهم شدن زیرساخت‌های کالابرگ، کار را آغاز کنیم. به این ترتیب مبلغ ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر فرد برای ۲ ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که یک ماه آن قابل برداشت است و به محض آماده شدن زیرساخت‌های کالابرگ، پرداخت نقدی متوقف و به کالابرگ منتقل خواهد شد.

مطالعه کنید !
کمک معیشتی واریز شده قابل برداشت شد
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر