شنبه, تیر 4, 1401
23.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیدو برابر شدن ارسال کالاهای اساسی به سراسر کشور

دو برابر شدن ارسال کالاهای اساسی به سراسر کشور

طبق اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران، از ابتدای سال 1401 میزان حمل و نقل و ارسال کالاهای اساسی از بنادر جنوبی و شمالی کشور به سایر نقاط کشور افزایش بیش از دو برابری را داشته است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، این شرکت به‌عنوان تأمین کننده محصولات راهبردی کشاورزی در دو ماه ابتدایی امسال توانست نسبت به ارسال یک میلیون و ۲۶۹ هزار تن انواع کالاهای اساسی شاملِ گندم، برنج و روغن خام به ۳۱ استان کشور اقدام کند.

بر اساس این گزارش، در فروردین ‌و اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰، میزان حمل‌ونقل محصولات راهبردی از بنادر به مراکز و تأسیسات ذخیره‌سازی ۵۷۰ هزار تن بود. اما با توجه به برنامه‌ریزی به عمل آمده، این شرکت امسال در همین مدت توانست این میزان را ۱۲۳ درصد افزایش داده و به رکورد جدیدی در زمینه جابه‌جایی این محصولات برسد.

بندر امام، بندرعباس، بندر چابهار، بندرانزلی و بندر امیرآباد از جمله مبادی ورودی کالاهای اساسی به کشور هستند که در این میان، ارسال کالا از مبدأ بندرعباس به نقاط مختلف کشور از ابتدای سال جاری با رشد ۸ برابری نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته به ۳۷۳ هزار تن رسید.

بندر امام به عنوان مبدأ اصلی ورود کالاهای اساسی به کشور با رشد ۸۴ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ با ارسال ۵۵۲ هزار تن کالا بین بنادر کشور رکورددار بوده است. ضمن این که ارسال محصولات راهبُردی از بندر انزلی ۹۳ درصد، از بندر چابهار ۶۱ درصد و از بندر امیرآباد ۸ درصد رشد داشته است.

تأمین کالاهای اساسی در قالب محصولات کشاورزی یکی از مأموریت‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران محسوب می‌شود. این شرکت با تلاش شبانه‌روزی از طریق رصد بازارهای بین‌المللی و داخلی و رعایت صرفه و صلاح کشور به‌منظور خرید این محصولات، تمام توان خود را به کار گرفته تا جمهوری اسلامی ایران همواره ضریب بالایی در حوزه امنیت غذایی داشته باشد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر