سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیاجرای ۳۳۶۲ طرح اشتغال زایی توسط بنیاد برکت در گیلان

اجرای ۳۳۶۲ طرح اشتغال زایی توسط بنیاد برکت در گیلان

به گفته رئیس هیأت مدیره‌ بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون سه هزار و ۳۶۲ طرح اشتغال زایی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۳۸ میلیارد تومان در ۱۳۶ روستای استان گیلان انجام شده است .

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمود عسکری در سفر یک روزه خود به گیلان از مشاغل کارگاهی و روستایی شهرستان صومعه سرا بازدید کرد.

وی در جریان بازدید از طرح‌های اشتغال زایی صومعه سرا اظهار کرد: باید موانع و نواقص اشتغال‌زایی در کشور مورد بررسی قرار گیرد و اقدامات حوزه اشتغال در جوامع هدف ملموس و موثر پدیدار شود. توانمندسازی مناطق روستایی با تمرکز بر روستاها و با محوریت توسعه‌ و پیشرفت با تلاش تسهیلگران توسعه در دست انجام است.

وی با تاکید بر آیین نامه تحقیق و توسعه بنیاد برکت که تمرکز بر توسعه روستاها با محوریت ایجاد اشتغال پایدار است، گفت: استفاده از ظرفیت‌های انسانی، اجتماعی، طبیعی و مالی در مناطق روستایی با توجه به توانمندی و مزیت مناطق عملکرد مطلوبی را در ایجاد کسب وکارهای خرد و کارگاهی رقم زده است. انتظار می‌رود با برنامه‌های راهبردی جدید بنیاد برکت این روند درسال جدید که مزین به شعار “ایجاد اشتغال دانش بنیان واشتغال آفرین” است گستره‌ حمایت‌های مثمرثمری را در رونق اشتغال و درآمدزایی رقم زند.

رئیس هیأت مدیره‌ بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، طراحی و پیاده‌سازی طرح‌ها، مدل‌ها و الگوهای اشتغال زایی کمیته تحقیق وتوسعه را از خود ایجاد اشتغال هم مهم‌تر دانست و افزود: طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت حاصل ساعت‌ها مطالعه و تحقیق است.

به گفته عسکری آزاد، از سال ۱۳۹۷ و آغاز فعالیت طرح بنیاد برکت در استان گیلان تاکنون سه هزار و ۳۶۲ طرح اشتغال زایی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۳۸ میلیارد تومان در ۱۳۶ روستای استان گیلان انجام شده که ۱۳۳۳ طرح با اعتباری بالغ بر۷۰ میلیارد تومان متعلق به جذب اعتبارات شهرستان صومعه‌سرا است.

وی با بیان اینکه ۱۳۳۳ طرح اشتغال زایی بنیاد برکت در بیش از ۳۵ روستای شهرستان صومعه سرا انجام شده، افزود: امسال هم ۱۷ روستای دیگر در زیر چتر حمایتی طرح اجتماع محور بنیاد برکت قرار می‌گیرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر