سه شنبه, خرداد 16, 1402
23.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعترونق صنعت توریسم سلامت گیلان با راه اندازی پت.اسکن

رونق صنعت توریسم سلامت گیلان با راه اندازی پت.اسکن

مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای سازمان انرژی اتمی راه اندازی پت.اسکن (توموگرافی انتشار پوزیترون) را با توجه به موقعیت استراتژیک گیلان در توسعه توریسم سلامت اثرگذار دانست.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا؛ دکتر سید پژمان شیرمردی در نشست مشورتی توسعه خدمات پزشکی هسته ای گیلان، با اشاره به ظرفیت بی نظیر گیلان در محصولات استراتژیک، مراکز تحقیقاتی و منابع انسانی منحصر به فرد، اظهار کرد: شرکت توسعه کاربرد پرتوها در گیلان به زودی خدمات گسترده ای را به ویژه در حوزه پزشکی هسته ای ارائه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۹ مرکز پت.اسکن در کشور وجود دارد، افزود: با توجه به موقعیت استراتژیک گیلان و همسایگی نزدیک این استان با کشورهای حاشیه خزر، راه اندازی پت.اسکن(توموگرافی انتشار پوزیترون) در توسعه توریسم سلامت می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران، با اشاره به ظرفیت‌های بی نظیر و بی شمار در این شرکت در قالب ارائه بسته‌های سلامت، عنوان کرد: مردم از انرژی اتمی تنها نیروگاه را شنیده‌اند، در حالی که ما قادریم خدمات متعددی را در راستای تامین و توسعه سلامت مردم ارائه کنیم.

شیرمردی همچنین از آمادگی شرکت توسعه کاربرد پرتوها در برگزاری دوره های حفاظت در برابر پرتوها، طراحی کیت غربالگری نوزادان و دیگر خدمات توسعه‌ای توسط این شرکت خبر داد.

وی با بیان اینکه فعالیت شرکت توسعه کاربرد پرتوها در گیلان، رفع نیازمندی‌های استان خواهد بود، گفت: زمینی در سایت لاکان به ما اختصاص یافته که در تلاشیم ضمن ارائه خدمات توسعه‌ای در استان، آن را به مرکز بین المللی در شمال کشور تبدیل کنیم.

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز، با بیان اینکه در هر کار جدید و توسعه‌ای باید مردم از آن منتفع شوند، اظهار کرد: با توجه به تحریم‌های شدید در تجهیزات پزشکی، سرمایه‌ای، دارویی و سایر نیازمندی‌های پزشکی، ظرفیت خوبی در شرکت توسعه کاربرد پرتوها وجود دارد و ما آماده همکاری همه جانبه در این زمینه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تولید هر محصول و خدمات در کشور باید با استاندارهای جهانی همخوانی داشته باشد، افزود: همکاری شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران با دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌تواند به سبب قرابت این استان با کشورهای همسایه، ارزآوری را به همراه داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به سیر صعودی توسعه گیلان به ویژه در صنعت، کشاورزی و گردشگری سلامت، گفت: زیرساخت‌های زیربنایی و روبنایی در گیلان به ویژه در حمل و نقل گسترش یافته و آینده‌ای روشن در انتظار استان است که باید زیرساخت‌های درمان را با ارائه خدمات درمانی نوین، گسترش داد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر