شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشاجرای سراسری طرح کالابرگ الکترونیک از ماه آینده

اجرای سراسری طرح کالابرگ الکترونیک از ماه آینده

مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران  ابراز امیدواری کرد از ماه آینده طرح کالابرگ الکترونیک در کل کشور اجرایی شود.

حجت براتعلی مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره دو طرح فروش نان اظهار داشت: طرح هوشمندسازی یارانه نان در استان زنجان در حال انجام و آسیب‌شناسی است و اگر مشکل مهمی نداشته باشد در سطح کشور اجرا می‌شود. طرح فروش کیلویی نان نیز برای جلوگیری از کم‌فروشی نان مطرح شده است که طرح مؤثری نیز به حساب می‌آید.

مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین در پاسخ زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در کشور گفت: طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها دو مرحله دارد؛ در فاز اول که اکنون در حال اجراست، مقادیری پول به حساب بانکی خانوار واریز می‌شود؛ حداکثر زمانی که برای این فاز در نظر گرفته شده دو ماه است.

وی تصریح کرد: فاز دوم این طرح به صورت خرید الکترونیک از طریق کالابرگ است؛ یعنی با کالابرگ افراد تنها می‌توانند کالاهای اساسی را (نان، مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات و روغن) خریداری کنند که یارانه آن‌ها اصلاح شده است.

براتعلی گفت: بر این اساس  افراد هنگام خرید مبلغ کالا را به ‌قیمت قبل (یارانه‌ای) می‌پردازند و مابقی آن را دولت به حساب فروشنده پرداخت می‌کند؛ یا اینکه مبالغ به کارت‌های بانکی افراد واریز می‌شود اما از آن تنها می‌توان کالاهای اساسی را خریداری کرد.

دستگاه‌های پوز طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها بر پایه سیستم اندروید است

وی در پاسخ به اینکه آیا زیرساخت‌های نصب کارتخوان‌های متصل به طرح هدفمندی یارانه آماده شده است یا خیر، اظهار داشت: زیرساخت‌های اجرای این طرح، دستگاه‌های پوز بر پایه سیستم اندروید است که در واحدهای نانوایی زنجان در حال نصب است و به‌مرور در کل کشور این زیرساخت ایجاد می‌شود.

مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: از ماه آینده طرح کالابرگ الکترونیک در کل کشور اجرایی می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر