جمعه, آذر 4, 1401
15.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتاختصاص ارز گوشی آیفون به واردات خودرو

اختصاص ارز گوشی آیفون به واردات خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از قول رئیس سازمان توسعه و تجارت شنیده‌ام که قرار است ارز واردات آیفون را به واردات خودرو اختصاص بدهند.

فرهاد طهماسبی در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: واردات خودرو باید در بازه قیمت برابر با خودروهای ایرانی انجام گیرد. مجلس یازدهم این موضوع را به‌عنوان یک خواسته مردمی و ضرورت بازار مصوب کرده و از دولت خواسته که این کار را انجام دهد. بنابراین تصمیم مشترک مجلس و دولت باید در جهت تنظیم بازار و خواسته مردم نتیجه داشته باشد. منفعت عمومی فلسفه واردات خودرو است.

تمرکز دولت روی ثبت سفارش‌ها در بازه قیمت داخل، نوع خودرو و امکان خدمات

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار نظارت دولت بر بازه قیمتی برابر با تولیدات داخلی شد و افزود: دولت باید روی ثبت سفارش‌ها نظارت کند. همچنین برای نوع خودروی وارد شده، امکان ارائه خدمات پس از فروش برندها و سایر امکانات بسیار حائز اهمیت است.

تخصیص ارز گوشی آیفون به واردات خودرو

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس درباره بازه قیمت تعیین شده برای واردات خودرو ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: این موضوع را از علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه و تجارت شنیدم که تأکید کردند که ارز ترجیحی ما به گوشی آیفون اختصاص پیدا کرده بود و واردکنندگان بدون توجه، ارز ترجیحی موبایل را با ارز آزاد می‌فروختند؛ بنابراین به‌جاست که ارز این بخش را به واردات خودرو اختصاص بدهند.

طهماسبی ادامه داد: شاید بعضی از کارشناسان با این کار مخالف باشند. اگر ارز آیفون حذف نشود و به برندهای دیگر انتقال یابد، این اقدام چندان صحیح نیست. آنچه وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح می‌کند همان اختصاص ارز آیفون به خودرو است. به عقیده بنده هم مردم واردات خودرو را ترجیح می‌دهند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر