شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسارسال اصلاحات ۱۶ ماده ای قانون جدید بازار سرمایه به مجلس

ارسال اصلاحات ۱۶ ماده ای قانون جدید بازار سرمایه به مجلس

بر اساس اعلام دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، مصوبات ۱۶ماده ای پیش نویس طرح اصلاح قانون بازار سرمایه به مجلس ارسال شد.

محمد رضا دهقانی در گفتگو با خبرنگار مهر از تکمیل و ارسال اصلاحات پیش نویس قانون بازار سرمایه به مجلس خبر داد و گفت: این کانون به منظور اخذ نظارت اعضای خود، ۱۵ جلسه کارشناسی و فشرده با محوریت بررسی و اظهار نظر در خصوص مواد مندرج در پیش‌نویس طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران برگزار کرد. در نهایت نتایج حاصل از این جلسات منجر به تهیه و تنظیم پیشنهادات تکمیلی از سوی کانون کارگزاران شد.

وی افزود: پس از انتشار پیش نویس طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران توسط مجلس شورای اسلامی، کانون کارگزاران بورس واوراق بهادار از فعالان بازار سرمایه دعوت کرد که با شرکت حضوری و آنلاین در جلسات کمیته قانون بازار، نظرات تخصصی و تجربیات خود را برای اصلاح این پیش نویس ارائه کنند. در نهایت اصلاح ۱۶ ماده به همراه تبصره‌های آن در این پیش نویس به تصویب کارگروه تخصصی بازار سرمایه رسید.

به گفته دهقانی، جلسات این کمیته در ماه‌های گذشته در محل کانون با حضور برخی مدیران عامل اعضای کانون، حقوق دانان و وکلای باتجربه و فعالان بازار سرمایه تشکیل شد. این مقام مسئول با بیان اینکه پیش نویس طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران در حدود ۶۰ صفحه بازنگری شد، عنوان کرد: این اصلاحات جهت طرح در کمیسیون اقتصادی، طی نامه رسمی به مجلس ارسال شده است.

وی با بیان اینکه مشارکت در بازنگری پیش نویس بازار سرمایه با این تعداد فعال و متخصص و اخذ نظرات این طیف از بازیگران این حوزه کم نظیر است، عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و لزوم بررسی همه جانبه اصلاحات قانون بازار، مواد پیشنهادی جدیدی که منعکس کننده دغدغه‌های نهادهای مالی و فعالان بازار باشد، از سوی کمیته قانون بازار این کانون در حال بررسی است. از این‌رو ضرورری است کمیسیون اقتصادی مجلس با افزایش مهلت زمانی بررسی اصلاحات قانون بازار، فرصت بیشتری در اختیار این کانون جهت ارائه مواد پیشنهادی جدید و همچنین بررسی و اظهار نظر نسبت به بخش دوم اصلاحات قانون بازار، قرار دهد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از مهر، جزئیات اصلاحات ۱۶ ماده‌ای به همراه تبصره‌های آن وهمچنین مصوبات کارگروه تخصصی بازار سرمایه از اینجا و اینجا قابل دانلود است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر