پنجشنبه, آذر 10, 1401
10.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسافزایش 30 درصدی معاملات بورس منطقه ای گیلان

افزایش 30 درصدی معاملات بورس منطقه ای گیلان

معاملات فعالان بازار سرمایه در اردیبهشت ماه امسال معادل ۳۳ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال سهام در بورس منطقه ای گیلان بود که نسبت به فروردین ماه حدود ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، فعالان بازار سرمایه فروردین ماه امسال بیش از ۲۶ هزار و ۲۱۶ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال سهام معامله کرده‌اند که خود نسبت به اسفند ماه گذشته ۸۰ درصد صعود داشته است.

همچنین بازار سرمایه استان گیلان که فروردین ماه در تعداد سهام معامله شده عقب نشینی کرد، طی ماه گذشته با افزایش نامحسوس، معامله ۲ میلیارد و ۱۱۸ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۳۱۵ سهم را ثبت کرد.

همزمان با افزایش شاخص‌ها گیلانی‌ها نیز علاقه بیشتری به فروش سهام بورس نشان دادند، زیرا در این مدت یک میلیارد و ۱۶۵ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۲۲۴ سهم فروخته و ۹۵۲ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۹۱ سهم خریداری شده است.

ارزش سهام خریداری شده نیز از سهم فروخته شده پیشی گرفت که ۱۷ هزار و ۲۵۲ میلیارد و ۲۶۳ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۲۴۴ سهم در سبد خرید و ۱۶ هزار و ۷۱۸ میلیارد و ۸۳۳ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۸۶۳ سهم نیز در سبد فروش قرار گرفت.

معاملات روان و باثبات بازار بورس در یک ماه اخیر

سرپرست تالار بورس منطقه‌ای استان گیلان گفت: روند معاملات بازار سهام در ماه اخیر، روان و باثباتی بوده است و افزایش ارزش معاملات در مقایسه با ثبات حجم سهام، اطمینان بیشتر از حرکت‌های متعادل را نشان می‌دهد. ضمن اینکه ریسک بازار را نیز نسبت به گذشته کمتر کرده است.

دکتر حافظ محفوظی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این شرایط پیش بینی می‌شود که نوسانات طبیعی بازار در تعادل و ادامه‌دار باشد.

وی اظهار داشت: صندوق سرمایه‌گذاری اعتمادآفرین، صندوق با درآمد ثابت فیروزه آسیا و اسناد خزانه ۹۱۰ بیشترین ارزش معاملات در اردیبهشت ماه در بورس منطقه‌ای استان گیلان را به خود اختصاص داده‌اند.

تالار بورس رشت به عنوان هفتمین تالار بورس منطقه‌ای و نهمین تالار بورس کشور، آبان ماه سال ۱۳۸۳ افتتاح شد. تعداد کارگزاران در بورس منطقه‌ای گیلان طی ماه گذشته ۶۰ نفر گزارش شده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر