یکشنبه, آذر 6, 1401
11.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشپیش بینی افزایش بی سابقه تورم جهانی

پیش بینی افزایش بی سابقه تورم جهانی

فرستاده دبیرکل سازمان ملل متحد به اجلاس جهانی داووس گفت: انتظار می‌رود که به دلیل جنگ روسیه و اوکراین با تورم جهانی بی سابقه‌ای مواجه شویم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، محمود محی الدین، فرستاده دبیرکل سازمان ملل متحد به اجلاس جهانی داووس اظهار کرد: پیش بینی‌ها حکایت از افزایش بی سابقه نرخ تورم جهانی به دلیل جنگ روسیه و اوکراین دارد.

محی‌الدین در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در داووس، افزود: بحران‌هایی که کشورها از سال ۲۰۲۰ تجربه می‌کنند، بر رشد و نرخ تورم تأثیر گذاشته است. پس از تحولات اخیر در اوکراین، به دلیل وابستگی به نفت و محصولات غذایی، به ویژه گندم، از روسیه و اوکراین، مسائل اقتصادی بدتر شده است.

وی گفت: قبل از بحران به دلیل زنجیره تأمین، نگرانی از رکود تورمی وجود داشت، اما برخی اقدامات انجام شده برای مقابله با گرانی تأثیرات منفی بر نرخ تورم جهانی دارد.

فرستاده دبیرکل سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: در کشورهای عربی حتی اگر ارزهای ما به هم مرتبط باشند، درمان تورم نمی‌تواند از طریق افزایش بهره یا سیاست‌های پولی صورت گیرد، بلکه باید با تدابیری از طریق سیاست‌های مالی همراه باشد.

وی در پایان گفت: افزایش درآمد و ایجاد فرصت‌های شغلی از جمله این اقدامات محسوب می‌شود که برخلاف آنچه در کشورهای توسعه یافته اتفاق می‌افتد یا تأثیر افزایش نرخ سود بیشتر است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر