چهارشنبه, آذر 9, 1401
11.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتکم فروشی در محصولات شوینده به روش های مختلف

کم فروشی در محصولات شوینده به روش های مختلف

در حالی که افزایش قیمت مواد شوینده با مخالفت ستاد تنظیم بازار روبه رو شده، واحدهای تولیدی  برای اجرای افزایش قیمت مدنظرشان به کم‌فروشی روی آورده‌اند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مدتی است که تولیدکنندگان محصولات شوینده درخواست‌های متعددی را برای افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تولید به سازمان حمایت ارسال می‌کنند و ولی هنوز نتوانسته‌اند برای افزایش قیمت‌ها مجوز بگیرند.

با وجود این، در 28 اردیبهشت در فضای مجازی نامه‌ای از سوی انجمن صنایع شوینده منتشر شد که نشان از افزایش قیمت محصولات این صنعت از 50 تا 80 درصد داشت. در آن مقطع یک مقام آگاه در ستاد تنظیم بازار این موضوع را کذب خواند و گفت: تاکنون هیچ تصمیمی در خصوص قیمت‌های جدید محصولات صنایع شوینده گرفته نشده و هرگونه افزایش قیمت بدون مجوز ممنوع است.

وی افزود: نامه منتشرشده  درباره افزایش قیمت محصولات شوینده فاقد تاریخ، امضا و مهر است و به‌نظر می‌رسد ناشی از فضاسازی برخی اعضای انجمن و به‌‌منظور دریافت مجوز افزایش قیمت باشد.

چند روز بعد با وجود عدم ابلاغ رسمی مصوبه سازمان حمایت، بختیار علم‌بیگی رئیس انجمن صنایع شوینده و آرایش بهداشتی بار دیگر ادعا  کرد ‌که سازمان حمایت با افزایش 25 تا 40 درصدی قیمت صنایع شوینده و آرایشی بهداشتی موافقت کرده است.

انتشار اخبار نادرست و التهابات بازار در نهایت واکنش وزیر صنعت را به همراه داشت: انجمن صنایع شوینده در اعلام افزایش قیمت کالا‌های خود اشتباه کرد، زیرا فقط با افزایش قیمت برخی کالا‌ها موافقت شده بود که صنایع شوینده در این گروه قرار ندارد، باید تولیدکنندگان قیمت‌ها را به قبل برگردانند.

اما اکنون با وجود مخالفت ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت محصولات شوینده، ظاهراً واحدهای تولیدی به کم‌فروشی روی آورده‌اند تا به این شکل بتوانند به‌نوعی افزایش قیمت‌ها را در محصولات خود اجرا کنند.

طبق مشاهدات بازار، کمبود عرضه و کم‌فروشی محصولات شوینده در بازار به دیده می‌شود. همین امر باعث نارضایتی مصرف‌کنندگان شده است. به‌نظر می‌رسد برای واحدهای نظارتی باید ورود کرده و جلوی این گونه اقدامات را بگیرند و با اقدامات خودسرانه تولیدکنندگان برخورد لازم را انجام دهند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر