سه شنبه, آذر 1, 1401
13.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشافزایش 20 درصدی تعرفه های پستی

افزایش 20 درصدی تعرفه های پستی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به ثابت ماندن تعرفه های پستی از سال ۱۳۹۸، خبر از افزایش ۲۰ درصدی تعرفه های پستی داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، عیسی زارع‌پور در دیدار با مدیرعامل شرکت پست، افزایش دو و سه برابری تعرفه های پستی را تکذیب کرد و گفت: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مقرر شده که خدمات پایه پستی، عادی و سفارشی ۲۰ درصد برای مردم عادی، ۵۰ درصد برای حقوقی‌ها و دولتی‌ها افزایش یابد؛ خدمات غیرپایه، ویژه و پیشتاز نیز ۴۰ درصد، مطابق با تورم افزایش می‌یابد؛ زیرا تعرفه های پستی از سال ۱۳۹۸ تغییر نکرده بودند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: باید طی ۲۴ ساعت مکانیزم و سامانه‌ای ایجاد شود که اگر ریالی اضافه‌تر از قیمت مصوب گرفته شده، به افراد برگردانده شود. زارع‌پور خطاب به محمود لیائی -مدیرعامل شرکت ملی پست- این شرکت را موظف کرد به دلیل زمان‌گیر بودن فرآیندهای اداری ثبت شکایات، سامانه آنلاینی ظرف ۲۴ ساعت آینده راه‌اندازی کند که افراد شماره مرسوله خود را وارد کرده تا اگر هزینه اضافه‌ای از آنها گرفته شده، به صورت سیستمی برگردد.

به گزارش ایسنا، در حالی که روز شنبه اخباری مبنی‌بر افزایش دو برابری تعرفه های پستی منتشر شده بود، مهدی سالم -سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توئیتر گفته بود: ‏افزایش چند برابری هزینه‌ خدمات پستی تکذیب می‌شود. جای نگرانی برای کسب‌وکارهای خانگی و مشاغل بهرمند از خدمات پستی وجود ندارد.

پیش از این لیایی درباره تعرفه‌های پستی گفته بود: تعرفه‌های پستی در دی ماه ۱۴۰۰ در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات مصوب شده و ما اجازه پیاده‌سازی آن‌ها را داشتیم. اما با توجه به دستور رئیس جمهوری مبنی بر عدم افزایش تعرفه‌های دولتی تا انتهای سال، ستاد تنظیم بازار اجرای این مصوبه را به حالت تعلیق درآورد و به تشکیل اولین جلسه ستاد تنظیم بازار بعد از سال جدید موکول کرد.

او همچنین با بیان اینکه با تغییر تعرفه های پستی، از معضلی که اکنون دست به گریبانش هستیم، رهایی پیدا می‌کنیم، گفته بود: ما در حال حاضر بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان روزانه ضرر می‌دهیم. این ضرر هم بیشتر به این خاطر است که هزینه تمام شدن قبول مرسوله، تجزیه مبادلات، رهسپاری و توزیع، تقریبا دو برابر نرخ تعرفه فعلی است. هر چقدر که جلوی این ضرر گرفته شود، به سمت سوددهی خواهیم رفت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر