یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشدولت صادرات مرغ و تخم مرغ را آزاد کرد

دولت صادرات مرغ و تخم مرغ را آزاد کرد

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره برنامه‎های حمایتی دولت از صنعت طیور کشور بعد از حذف ارز ترجیحی، گفت: با حذف تعرفه صادرات مرغ و تخم مرغ، امکان صادرات تولید مازاد وجود خواهد داشت.

حسین دماوندی نژاد، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در فرایند برنامه ریزی تولید تخم مرغ کمیته‌ای با مسئولیت بنده متشکل از اتحادیه سراسری مرغداران میهن و تعدادی از معاونت‌های وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده است تا ما بتوانیم به صورت هفتگی قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را تعیین و تولید مازاد تولیدکنندگان را خریداری و در سردخانه‌ها ذخیره سازی کنیم.

وی با بیان اینکه از چهارشنبه هفته گذشته این کمیته تشکیل شده است، افزود: در حوزه جوجه یکروزه گوشتی نیز در هر هفته تعدادی تولید می‌شود که باید به مراکز پرورشی انتقال یاد و بر این اساس شرکت پشتیبانی امور دام تولید قراردادی را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی توضیح داد: در این طرح، مرغدار به اندازه تعداد جوجه‌های دریافت شده، نهاده مدت‌دار از شرکت پشتیبانی امور دام تحویل می‌گیرد و اقدام به دولت می‌کند. زمانی که تولید انجام شد، مرغدار می‌تواند آن را در بازار بفروشد یا اینکه شرکت پشتیبانی امور دام آن را به نرخ مصوب خریداری می‌کند.

دماوندی نژاد با اشاره به اینکه صادرات برای مرغ گوشتی و تخم مرغ به طور جد پیگیری و تعرفه آن حذف شده است، گفت: در صورتی که تولید مازاد داشته باشیم، این مازاد به بازارهای منطقه صادر می‌شود.

وی دربار گله‌های مادر و مرغ‌های اجداد نیز توضیح داد که برای این گروه برنامه جامع حمایتی تدوین شده که امروز ابلاغ خواهد شد. براین اساس پرورش دهندگان گله‌های مادر و مرغ اجداد می‌توانند از شرکت پشتیبانی امور دام، دان اعتباری یا مدت دار برای تولید خود دریافت کنند. به این ترتیب ما می‌توانیم بخشی از هزینه‌های تولید آنان را به ویژه در حوزه تغذیه پوشش دهیم تا نگرانی بابت تولید جوجه یکروزه نیز وجود نداشته باشد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر