پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیذخیره گندم جهان تنها برای 10 هفته جواب می دهد

ذخیره گندم جهان تنها برای 10 هفته جواب می دهد

یک کارشناس به سازمان ملل متحد هشدار داد که جهان فقط برای ۱۰ هفته ذخیره گندم خواهد داشت و برای غلبه بر این بحران به اجماع کشورها نیاز است.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، کاهش شدید کود شیمیایی؛ اختلال زنجیره عرضه و نیز ثبت رکورد بی سابقه خشکسالی از دلایل وقوع بحران غذایی در جهان به شمار می‌رود.

بر اساس اعلام سارا منکر، رئیس یک شرکت بین المللی که از داده های هوشمند مصنوعی برای پیش بینی عرضه مواد غذایی استفاده می کند، ناامنی غذایی در جهان به حدی رسیده که از سال ۲۰۰۸ تاکنون بی سابقه بوده است.

سازمان ملل متحد اعلام کرده که ذخایر گندم جهان رو به اتمام است و تنها کفاف ده هفته را می‌دهد. بحران غذایی در کمین دنیاست و باید برای رفع این بحران همه دست به کار شوند.

او گفته است که بحران اوکراین و روسیه دلیل اصلی بحران ناامنی غذایی نبوده اما آن را شعله ور کرده است. این کارشناس تاکید کرده که کمبود شدید مواد غذایی، اختلال در عرضه و نیز ثبت رکورد بی سابقه خشکسالی از عوامل اصلی پشت این بحران غذایی است.

وی همچنین تاکید کرده است که اگر جنگ امروز هم به پایان برسد مشکل امنیت غذایی برطرف نخواهد شد. مگر اینکه اقدام جدی از سوی کشورها صورت گیرد. بدون اجماع جهانی امکان مقابله با این بحران غذایی وجود نخواهد داشت و کشورها برای مقابله با آن باید توافق کنند. پیش از این دیوید بی سلی مدیرعامل برنامه غذایی جهانی ملل متحد اعلام کرده بود که ۴۹ میلیون نفر در ۴۳ کشور جهان از قحطی و کمبود مواد غذایی رنج می‌برند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر