جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهلغو تمدید خودکار کارت های بانکی از تیرماه

لغو تمدید خودکار کارت های بانکی از تیرماه

طبق بخشنامه ابلاغی بانک‌ها به شعب، تمدید خودکار تاریخ انقضای کارت‌های بانکی از تیرماه ۱۴۰۱ لغو می شود. تمدید انقضای کارت فقط به صورت حضوری ممکن است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ یکی از بهترین اقدامات بانک مرکزی در زمان شیوع کرونا در کشور، تمدید اتوماتیک تاریخ انقضای کارت های بانکی بود. در واقع این تصمیم باعث کاهش حجم مراجعات مشتریان به بانک‌ها شد.

بنابراین بانک‌های دولتی و خصوصی بدون مراجعه مشتریان، تاریخ انقضای کارت های بانکی را تمدید می‌کردند. این اقدام به تازگی نیز توسط یکی دو بانک خصوصی انجام شده و کارت های بانکی منقضی شده را به طور خودکار تمدید کرده‌اند.

اما بخشنامه‌ای که از سوی بانک مرکزی در روزهای گذشته به بانک‌های دولتی و خصوصی رسیده بیانگر آن است که تمدید اتوماتیک تاریخ انقضای کارت های بانکی حداکثر تا پایان خردادماه 1401 دوام خواهد داشت و بعد از آن مشتریان باید حضوری به بانک‌ها مراجعه و اقدام کنند.

در نامه بانک مرکزی به بانک‌ها آمده است که: “نظر به اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عبور کشور از شرایط بحرانی، اقدامات مقتضی به منظور درج سررسید کارت‌های بانکی تا پایان مرداد ماه 1401 انجام پذیرد.

باتوجه به تمدید تاریخ انقضا کارت های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری از زمستان 1398 تا پایان خرداد ماه سال 1401 ضروری است طرح و تدوین برنامه زمان بندی متناسب با تعداد مشتریان متاثر از این تغییر، به منظور اطلاع رسانی به‌هنگام، پیشگیری از تقارن مراجعه حضوری و تجمع مشتریان شبکه بانکی و به تبع آن حفظ آرامش و نظم شعب در پاسخگویی به مراجعین، در دستور کار آن بانک قرار گیرد.”

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر