سه شنبه, خرداد 16, 1402
23.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریمعادل نصف وام 100 میلیونی کمک ودیعه مسکن باید سود بدهید

معادل نصف وام 100 میلیونی کمک ودیعه مسکن باید سود بدهید

شورای پول و اعتبار موافق خود را با پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن در تهران اعلام کرد؛ اما باید نصف مبلغ وام را به عنوان سود پس بدهید.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از 9 صبح؛ سوم ماه جاری شورای پول و اعتبار با اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن با نرخ مصوب این شورا، دوره بازپرداخت حداکثر پنج سال، در سقف‌های 100، 70 و 40 میلیون تومانی به ترتیب در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و سایر شهر‌ها و از محل منابع بانکی موضوع ماده (4) قانون جهش تولید مسکن در سقف کلی سالانه 40 هزار میلیارد تومان در سال 1401 موافقت کرد.

ولی در مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار برای حمایت از اجاره‌نشین‌ها یک تفاوت بزرگ نسبت به قبل دیده می‌شود. سود وام مذکور 18 درصد است و قرار نیست دولت مانند گذشته مابه‌التفاوت 7 تا 9 درصدی آن را بپردازد.

بنابراین میزان اقساط وام 100 میلیون تومانی کمک ودیعه مسکن برای تهرانی‌ها ماهانه 2 میلیون و 539 هزار تومان است. کل سود این تسهیلات 52 میلیون و 360 هزار تومان در بازپرداخت 5 ساله خواهد بود.

در مراکز استان‌ها، مستأجران پس از طی کردن مراحل دریافت وام که احتمالا با سخت‌گیری‌از سوی بانک‌ها و موسسسات مالی همراه خواهد بود، باید ماهانه یک میلیون و 777 هزار تومان برای وام 70 میلیون تومانی قسط بدهند.

کل بازپرداخت این وام در دوره 5 ساله 106 میلیون و 652 هزار تومان است؛ به‌عبارت دیگر متقاضی 36 میلیون و 652 هزار تومان سود وام 70 میلیون تومانی را پرداخت خواهد کرد.

در سایر شهرها که وام کمک ودیعه مسکن معادل 40 میلیون تومان است، میزان اقساط ماهانه حدود یک میلیون تومان خواهد بود. کل سود این تسهیلات در دوره بازپرداخت 5 ساله حدود 21 میلیون تومان می‌شود.

منبع9 صبح
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر