شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهشورای پول و اعتبار با افزایش تسهیلات خرید مسکن به ۷۰۰ میلیون...

شورای پول و اعتبار با افزایش تسهیلات خرید مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان مخالفت کرد

به گفته مدیرعامل بانک مسکن شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوجین تهرانی به ۷۰۰ میلیون تومان مخالفت کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرنگار مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ۲۶ اردیبهشت ماه در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر، از ارائه پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن زوجین تهرانی به ۷۰۰ میلیون تومان به شورای پول و اعتبار خبر داده بود. در همان نشست همچنین پیشنهاد افزایش سقف وام ودیعه مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان برای مستأجران تهرانی مطرح شد.

مصطفی قمری وفا مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی ۳ خردادماه از موافقت با افزایش سقف وام ودیعه مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان خبر داد اما خبری از بررسی پیشنهاد افزایش سقف وام خرید مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان نشد.

در همین ارتباط محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن گفت: شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان موافقت نکرد. وی افزود: شورای پول و اعتبار با پیشنهاد افزایش وام مشارکتی ساخت مسکن به ۶۰۰ میلیون تومان در تهران موافقت کرده است. به گفته شایان احتمالاً شورای پول و اعتبار در نیمه دوم امسال بار دیگر این پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی را مورد بررسی قرار دهد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر تسهیلات خرید مسکن با همان سقف‌های فعلی پرداخت می‌شود که شامل موارد زیر می‌شود:

  • ۲۰۰ میلیون تومان وام خرید مسکن فردی و ۴۰۰ میلیون تومان برای زوجین در تهران
  • ۱۶۰ میلیون تومان برای متقاضیان انفرادی و ۳۲۰ میلیون تومان زوجین ساکن در شهرهای بزرگ، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر
  • ۸۰ و ۱۶۰ میلیون تومان برای متقاضیان انفرادی و زوجین ساکن سایر شهرها
  • ۸۰ میلیون تومان وام جعاله مسکن برای کل کشور
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر