شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتافزایش خودسرانه قیمت لوازم خانگی

افزایش خودسرانه قیمت لوازم خانگی

برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی بدون مجوز قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، اخیرا عباس هاشمی دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی اعلام کرده است” با گذشت 70 روز از سال جدید هنوز سیاست‌های قیمتی دولت در مورد قیمت لوازم خانگی مشخص نشده است. این درحالیست که نرخ مواد اولیه به صورت میانگین حداقل 20 تا 50 درصد افزایش یافته و از سوی دیگر نیز با افزایش دستمزد، افزایش حمل و نقل، تغییر مبنای نرخ ارز در گمرک مواجه هستیم”.

وی تاکید کرد: قیمت 5 قلم کالا از گروه لوازم خانگی در ستاد تنظیم بازار تعیین می‌شود، این نهاد در مورد درخواست تولیدکنندگان برای تعدیل قیمت‌ها متناسب با قیمت مواد اولیه و نهادهای تولید پاسخی نداده است.

اظهارات هاشمی درحالی مطرح می‌شود که شنیده‌ها حکایت از افزایش قیمت محصولات توسط برخی تولیدکنندگان دارد. این درحالیست که هنوز مجوزی مبنی بر افزایش قیمت‌ها صادر نشده و این اقدام غیرقانونی است.

فروشندگان لوازم خانگی نیز اعلام می‌کنند لیست قیمت‌های جدید از سوی برخی از تولیدکنندگان ارسال شده و آن‌ها باید بر اساس قیمت‌های جدید محصولات را بفروشند. با توجه به اقدام خودسرانه تولیدکنندگان در افزایش قیمت لوازم خانگی، باید وزارت صنعت و به ویژه ستاد تنظیم بازار به این موضوع ورود پیدا کنند. اگر تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت‌ها گرفته شده آن را رسانه‌ای کنند، در غیر این صورت باید با متخلفین برخورد لازم انجام شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر