چهارشنبه, مهر 5, 1402
19.8 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشطرح فروش نان سنتی با کارتخوان در نانوایی های گیلان آغاز می...

طرح فروش نان سنتی با کارتخوان در نانوایی های گیلان آغاز می شود

استاندار گیلان گفت: نانوایی‌های واجد شرایط استان گیلان باید از نیمه اول خرداد ماه  آماده اجرای طرح فروش نان‌های سنتی با کارتخوان باشند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، اسدالله عباسی عصر یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان، اظهار کرد: نانوایی‌های فاقد پروانه و آن‌هایی که پروانه فعالیتشان منقضی شده تا پایان خردادماه باید برای تعیین تکلیف پروانه فعالیت خود، به اتحادیه‌ها و اصناف مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در شهرستان‌ها و بخش‌ها، فرمانداران و بخشداران با کمک اداره‌های صمت، جهاد کشاورزی و ارتباط با اداره غله و اصناف، در خصوص مشخص شدن وضعیت این نانوایی‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.

استاندار گیلان بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای اجرای صحیح طرح هوشمندسازی یارانه‌های نان سنتی تأکید کرد و همدلی و همکاری همه دستگاه‌ها را خواستار شد. وی گفت: از ۱۶ خردادماه نانوایی‌های استان که واجد شرایط هستند، می‌توانند با نصب کارت‌خوان‌های تعریف شده آماده اجرای طرح هوشمندسازی فروش نان سنتی شوند.

وی با اشاره به ذخیره مطلوب گندم و آرد در استان گیلان، تصریح کرد: تغییری در قیمت نان سنتی رخ نخواهد داد و یارانه مابه التفاوت به نانوایی‌ها پرداخت می‌شود. عباسی بیان کرد: ساز و کارهای لازم اتخاذ و سامانه‌های کاملاً هوشمند طراحی، اجرایی و رصد می‌شوند تا از قاچاق، کم فروشی، گران فروشی و احتکار جلوگیری به عمل آید.

وی با بیان اینکه تمامی نانوایی‌ها تا پایان خردادماه باید به دستگاه کارت‌خوان یارانه مجهز شوند، افزود: در این مرحله به نانوایی‌های متصل به این سامانه با توجه به میزان فروش روزانه، ۱۵ درصد یارانه از سوی دولت تعلق می‌گیرد.

استاندار گیلان با تصریح اینکه در بعد نظارتی با کمک بسیج اصناف و بهره‌مندی از همه ظرفیت‌ها در کنار مردم هستیم، تاکید کرد: با توجه به عرضه آرد به اندازه کافی به هیچ وجه زمان و مقدار پخت نان سنتی نباید در شهرستان‌ها کاهش یابد. همچنین با توجه به فصل کشاورزی و حضور گردشگران در استان، باید نان باکیفیت و مورد نیاز مردم عرضه شود.

وی با تأکید بر لزوم جلب رضایت مندی مردم در اجرای این طرح، گفت: همه مسئولان در صحنه حضور دارند تا با مدیریت و نظارت، فضای مناسب برای جلوگیری از قاچاق و هدررفت یارانه‌ها ایجاد شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر