شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتتغییر ساعات کار ادارات برای کاهش مصرف برق در انتظار تایید

تغییر ساعات کار ادارات برای کاهش مصرف برق در انتظار تایید

طبق اعلام سخنگوی صنعت برق باتوجه به افزایش مصرف برق، تغییر ساعات کار ادارات برای کاهش مصرف در زمان اوج بار در دستور کار استانداران قرار دارد.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه پیشنهاد شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق در استان‌ها برای تغییر ساعت کار اداری در دست بررسی است، اظهار کرد: یعنی ادارات یک تا دو ساعت زودتر از قبل کارشان را آغاز می‌کنند و زودتر به پایان می‌رسانند تا ساعت اوج مصرف یعنی ۱۲ تا  ۱۷ وسایل سرمایشی ادارات به طور کامل خاموش شود.

وی افزود: این اقدام به تنهایی باعث ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ مگاوات صرفه‌جویی می‌شود و امکان تامین پایدار انرژی برای سایر مشترکان را فراهم می‌کند. اکنون این موضوع در حال بررسی است و امیدواریم به‌زودی ابلاغ شود.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه از روز گذشته مصرف ادارات و ارگان‌های مهم توسط شرکت‌های توزیع مورد پایش و رصد قرار گرفته است، اظهار کرد: در این طرح  ضمن ارزیابی راهکارهای پیشنهادی مدیریت بار درباره استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود به منظور گذر از پیک تابستان سال جاری، برنامه‌های کنترل بار مشترکان ولتاژ اولیه، ثانویه و همچنین مشترکان حساس نظامی، بانک‌ها و ارگان‌های مهم نیز مورد رصد  قرار گرفت.

رجبی مشهدی ادامه داد: همچنین قرار شده دستگاه‌های مجاز استخراج رمز ارز در زمان اوج مصرف برق در صورت بروز محدودیت با اعلام دیسپاچینگ ملی از شبکه خارج شوند. برای این مهم برنامه‌های مدیریت مصرف را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به افزایش مصرف برق در تابستان، گفت: همه هماهنگی‌ها و تلاش‌ها برای عبور از شرایط کنونی و جلوگیری از اعمال خاموشی برق است و در این راستا سیاست‌های تنبیهی و تشویقی را در دستور کار داریم.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به بررسی آخرین وضعیت تراز تولید و مصرف برق در روزهای گرم پیش رو، افزود: نیروگاه‌ها در حداکثر شرایط تولید قرار دارند و نیاز مصرف در هفته جاری به دلیل گرمای شدید این روزها، افزایش بیشتری می‌یابد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر