پنجشنبه, آذر 10, 1401
10.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسشاخص بورس کم رمق اما صعودی

شاخص بورس کم رمق اما صعودی

شاخص بورس با 5 هزار واحد رشد در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، روز معاملاتی را مثبت به پایان رساند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات امروز بازار سرمایه بیش از 5 میلیارد و 731 میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزشی بالغ بر 3 هزار و 395 میلیارد تومان در بیش از 438 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت. شاخص بورس با رشد 5 هزار و 320 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 542 هزار و 312 واحد ایستاد.

بیشترین اثر مثبت بر شاخص به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت بندرعباس ثبت شد و در مقابل شرکت‌های بانک تجارت، بانک صادرات ایران و ایران خودرو با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3 میلیارد و 208 میلیون ورقه به‌ارزش 23 هزار و 647 میلیارد تومان در 261 هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 63 واحد رشد کرد و در ارتفاع 21 هزار و 412 واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی آهن و فولاد غدیر ایرانیان، پلیمر آریا ساسول و صنعتی مینو ثبت شد. در مقابل شرکت‌های زغال سنگ پرورده طبس، بهمن دیزل و پخش البرز بیشترین اثر منفی را بر این شاخص گذاشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر