شنبه, مهر 1, 1402
19.7 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیحضور شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه

حضور شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: راه برای حضور شرکت های دانش بنیان در بازار بورس هموار شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از صدای بورس، امین قهرمانی در برنامه پیگیری شبکه خبر اظهار داشت: در پی تصویب و ابلاغ دستورالعمل پذیرش شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال و داده‌محور، ضوابطی که در دستورالعمل‌های مربوط به پذیرش شرکت‌ها در این زمینه مسکوت بود، قید شده تا تسهیل‌گر پذیرش این نوع از شرکت‌ها در بورس تهران باشد.

وی با اشاره به مصوبه ۲۱ اردیبهشت امسال برای شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال و نوپای دانش بنیان افزود: این موضوع برای مدت‎‌های طولانی مطرح شده بود و در سال جاری نیز با توجه به شعار سال که «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» نام گذاری شده، شرکت‌‎های بورس تهران و فرابورس ایران، پیوستی به آن مصوبه اضافه کردند.

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران ادامه داد: این مصوبه، مسیر را برای آن دسته از شرکت‌ها که برای تامین مالی خود اقدام به عرضه سهامشان در بازار سرمایه می‌کنند، هموار کرده است.

قهرمانی خاطرنشان کرد: نکته کلیدی، ضوابط خاص در دستورالعمل است که براساس آن، عرضه اولیه سهام این دسته از شرکت‌ها باید از محل سلب حق تقدم انجام گیرد و منابع حاصل از عرضه اولیه دوباره به خود شرکت باز می‌گردد و در راستای توسعه و فعالیت‌های شرکت استفاده می‌شود. بنابراین، می‌توان از آن به عنوان یک نوع تامین مالی یاد کرد.

وی با اشاره به آماده‌سازی بسترهای لازم به منظور اجرای این دستورالعمل برای حضور هر چه راحت‌تر شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال و داده‌محور در بازار سرمایه، تصریح کرد: ضوابطی که در دستورالعمل‌های مربوط به پذیرش شرکت‌ها در این زمینه مسکوت بود، در این دستورالعمل قید شده تا تسهیل‌گر پذیرش این نوع از شرکت‌ها در بورس تهران باشد.

او از متقاضیان واجد شرایط درخواست کرد تا پس از انجام بررسی‌های اولیه و تطبیق شرایط خود با این دستورالعمل، درخواست‌شان را ارائه دهند.

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران درباره اختصاص تابلوی معاملاتی به این شرکت‌ها هم گفت: این برنامه اولیه است و پیگیری می‌کنیم تا در صورت توافق سازمان بورس و اوراق بهادر، تابلوی اختصاصی به این شرکت‌ها اختصاص داده شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر