پنجشنبه, آذر 10, 1401
10.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهاستعلام مبالغ مسدودشده حساب‌ها بابت چک برگشتی ممکن شد

استعلام مبالغ مسدودشده حساب‌ها بابت چک برگشتی ممکن شد

پس از اجرای طرح قانونی مسدود کردن وجوه صادرکننده ‎چک برگشتی به اندازه کسری مبلغ چک در حساب‌های بانکی از 7 خرداد ماه، امکان استعلام مبالغ مسدودشده حساب‌ها بابت چک برگشتی نیز فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، هم‌وطنان از این پس برای آگاهی از مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی می‌توانند به وب سایت بانک مرکزی مراجعه کنند.

طبق اعلام قبلی، از روز شنبه مورخ ۷ خرداد ماه سال جاری، طرح قانونی مسدود کردن وجوه صادرکننده ‎چک برگشتی به اندازه کسری مبلغ چک در حساب‌های بانکی آغاز شده است. براین اساس بانک مرکزی امکان آگاهی مشتریان از مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی را بر روی وب سایت خود فراهم کرده است.

بنابراین افراد می‌توانند با مراجعه به سایت بانک مرکزی به نشانی www.cbi.ir، در قسمت فوتر (پانوشت) وب سایت، از بخش «استعلام مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی» از مبالغ مذکور آگاهی پیدا کنند.

با مراجعه به صفحه فوق‌الذکر و با وارد کردن اطلاعاتی نظیر کد ملی یا شماره تلفن همراه صاحب حساب/امضاکننده/ذینفع، از دو شیوه «اطلاعات چک» و «کد رهگیری چک برگشتی» نسبت به استعلام مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی اقدام کنید.

گفتنی است فرایند مسدودسازی حساب صادرکنندگان چک برگشتی به صورت تدریجی و براساس توالی چک‌هایی است که به بانک مرکزی ارسال می شود. این فرایند در روزهای نخست آغاز طرح براساس تعداد پیش‌بینی شده انجام خواهد شد و پس از جمع‌آوری بازخوردهای طرح از بانک‌ها، این فرایند حداکثر طی حدود یک هفته برای تمام چک های برگشتی تسری پیدا خواهد کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر