سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتنمی توان در کوتاه‌مدت نفت را از بودجه جدا کرد

نمی توان در کوتاه‌مدت نفت را از بودجه جدا کرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: امکان خروج نفت از بودجه در کوتاه مدت وجود ندارد و باید اصلاحات دیگری هم در بودجه انجام شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، سیدمسعود میرکاظمی درباره اصلاح ساختار بودجه دولت و احتمال کنار رفتن نفت از ساختار بودجه گفت: در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست. اصلاح ساختار بودجه فقط به خروج نفت محدود نمی‌شود و اصلاحات دیگری نیاز دارد. اینکه بودجه ساده و قابل فهم و رصد باشد و دستگاه‌ها و استان‌ها در قبال بودجه پاسخگو باشند مهم است.

وی افزود: وزیر علوم می‌گوید دانشگاه‌ها هیات امنا دارند و بودجه می‌گیرند و من کاره‌ای نیستم. ما هم در پیشنهادی که به مجلس دادیم یک ردیف برای وزیر گذاشتیم و گفتیم وزیر باید پاسخگوی رشد علمی کشور باشد و دوباره دوستان آن را برگرداندند و گفتند که خیر همه دانشگاه‌ها باید ردیف داشته باشند. وزیر ماه گذشته اعتراض داشت که من دخل و تصرفی در تخصیص بودجه ندارم؛ لذا اصلاح ساختار بودجه  ابعاد مختلفی دارد و به حمدالله جلسات مشترکی شروع شده است.

میرکاظمی تصریح کرد: یکی از ماموریت‌های جلسات شورای اقتصادی سران، ماموریتی است که مقام معظم رهبری ارایه داده بودند و آن هم  اصلاح ساختار بودجه است. لذا کاری را شروع کردیم و امیدواریم با کمک مجلس و دست اندرکاران بتوانیم در صحن شورای عالی اقتصاد سران آن را تصویب کنیم و بعد به مجلس ببریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان گفت: کار شروع شده و امیدواریم در کوتاه مدت انجام شود و ما در حال بررسی قانون برنامه هستیم و باید زودتر آن را برسانیم، زیرا بودجه سال 1402 مبتنی بر قانون برنامه است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر