جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشدرآمد فرزندان برای حذف یارانه خانواده محاسبه نشود

درآمد فرزندان برای حذف یارانه خانواده محاسبه نشود

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس انجام  اصلاحات در دهک بندی خانوار برای دریافت یارانه را ضروری دانست.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا درباره انتقادات مطرح شده از نحوه تخصیص یارانه گفت: اخیرا جلسه‌ای با وزیر کار تشکیل شد که در آن جلسه وزیر اعلام کرد حدود شش میلیون نفر یارانه بگیر حذف شدند و اشتباهی رخ داده است. بنابراین قرار شد اصلاحات لازم صورت گیرد، چون در مواردی فردی از خانواده جدا شده اما معیشتی آن فرد جدا نشده است یا اینکه از حساب فردی برای ایجاد شرکتی استفاده شده ولی این‌ها در پرداخت کمک معیشتی ملاک قرار نگرفته است.

وی تأکید کرد: باید به صراحت اشتباهات انجام شده را به مردم اعلام کرد. زیرا بخش وسیعی از آن‌ها مستحق دریافت کمک معیشتی بودند. برخی دیگر هم استحقاق دریافت یارانه را نداشتند اما اموال خود را پنهان کردند. به همین دلیل باید سامانه جامع رفاه ایرانیان اصلاح شده و اصلاحات لازم در دهک‌بندی برای پرداخت یارانه نیز انجام گیرد.

نماینده رشت خاطر نشان کرد: اشتباه این بود که قبل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدامات لازم صورت نگرفت. باید حداقل دو، سه ماه قبل راستی‌آزمایی می‌شد بعد ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کرده و یارانه پرداخت می‌کردند نه اینکه این کار به صورت همزمان انجام شود که یک اشتباه است. اتفاقی که باعث جنگ روانی بین مردم و اعتراضاتی از سوی آن‌ها شد.

وی در پایان بر لزوم راستی‌آزمایی برای پرداخت کمک معیشتی تأکید کرد و گفت: شاید در خانواده‌ای فرزندان حقوق‌بگیر باشند اما دلیلی نمی‌شود که به واسطه درآمد فرزندان به سرپرست خانواده یارانه تعلق نگیرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر