جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهجزئیاتی از اولویت بندی و شرایط ثبت نام وام کمک ودیعه مسکن...

جزئیاتی از اولویت بندی و شرایط ثبت نام وام کمک ودیعه مسکن مستاجرین

بر اساس اعلام مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن، اولویت دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن با متقاضیانی است که قبلاً از این وام استفاده نکرده‌اند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: متقاضیان دریافت وام کمک ودیعه مسکن به سامانه طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی مراجعه کنند. البته متقاضیانی که قبلا این تسهیلات را دریافت نکرده‌اند در اولویت قرار دارند.

با مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف وام در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها(قم) ۷۰ میلیون و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

قطعا اولویت با کسانی خواهد بود که تاکنون وام کمک ودیعه مسکن نگرفته‌اند. یکی از اولویت‌های بهره‌مندی از وام ودیعه مسکن این است که متقاضیان قبلا از این وام استفاده نکرده باشند.

اجاره‌نامه و کدرهگیری برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن الزامی است

افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن هستند باید دارای اجاره‌نامه و کد رهگیری باشند. هدف این است که واقعا تسهیلات ودیعه مسکن صرف کمک ودیعه اجاره مسکن بشود و نه صرف خرید کالاها و خدمات  دیگر که آثار تورمی دارند. تصمیم بر آن است که حتما پس از دریافت کد رهگیری وام ودیعه مسکن پرداخت شود. بنابراین می‌تواند مراحل اولیه توافقات بین موجر و مستاجر در دفاتر مشاوران املاک انجام بشود و در نهایت وام ودیعه به متقاضیان واجد شرایط تعلق بگیرد.

منبع تامین وام کمک ودیعه مسکن محدود است و بنابراین اولویت‌بندی حتما باید در نظر گرفته بشود تا کسانی که تا به حال از وام ودیعه مسکن استفاده نکرده‌اند در اولویت قرار بگیرند. در حال حاضر افرادی در اولویت دریافت وام ودیعه مسکن و معرفی به بانک هستند که سال‌های گذشته وام ودیعه را دریافت نکرده‌اند.

متقاضیان در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن برای وام ودیعه اجاره ثبت‌نام کنند

با توجه به اینکه وام ودیعه مسکن در تهران، مراکز استان‌ها و سایر شهرها ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان است بسته به اینکه تقاضاها در کدام شهرها و چه تعداد باشد قطعا روی تعدادی که می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند تاثیر می‌گذارد.

برای استفاده از این وام‌ها و در کل تسهیلات حوزه مسکن متقاضیان باید به سامانه‌های حمایتی وزارتی راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند و در بخش تقاضای تسهیلات ودیعه مسکن ثبت‌نام کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر