پنجشنبه, آذر 10, 1401
10.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمناطق آزاد می توانند اقتصاد کشور را نجات دهند

مناطق آزاد می توانند اقتصاد کشور را نجات دهند

به اعتقاد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، با توجه به اینکه مناطق آزاد محل سرمایه گذاری، تولید، اشتغالزایی و صادرات هستند، می‌توانند نجات‌دهنده اقتصاد کشور باشند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، سعید محمد، در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید منطقه آزاد ارس، با تاکید بر اینکه مناطق آزاد می‌تواند محلی برای نجات اقتصاد باشد گفت: منطقه های آزاد با محدودیت‌های زیادی مواجه است و تقریباً تمام مشوقات و معافیت‌هایی که مناطق آزاد از آن برخوردار بوده‌اند مورد حمله قرار گرفت. بنابراین ما باید یکدل و یک‌صدا برای رونق تولید، اشتغال، سرمایه‌گذاری و صادرات در منطقه تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه روند انتصابات در مناطق آزاد پیچیده است و افراد زیادی باید در خصوص آن نظر دهند، اظهار کرد: مجید کیانی فرزند آذربایجان و چهره‌ای مردمی است. با سال‌ها فعالیت در پروژه‌های ملی و برون‌مرزی در کشورهای منطقه تجربیات گران‌قدری کسب کرده و اطلاعات کافی در حوزه صادرات، ارز و مسایل بانکی دارد.

وی افزود: کیانی با تحریم‌ها دست‌وپنجه نرم کرده و مجموعه‌های چند هزار نفری را اداره کرده و از آن خروجی گرفته است. وی مدیری اجرایی محسوب می‌شود و در هیات علمی دانشگاه نیز حضور موثر دارد. همه باید یکدل و منسجم به کیانی کمک کنند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی با تمجید از شتاب و توسعه ارس و زحمات نریمان در سال‌های گذشته، تاکید کرد: همه‌ ما در یک کشتی هستیم و هدف مشترک مان توسعه در منطقه های آزاد است. نباید نسبت به یکدیگر انرژی‌هایمان را مستهلک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد ارس یکی از مهم ترین مناطق آزاد است و همه ما اعم از بنده، نمایندگان مجلس، امام جمعه، فرمانداران و سرمایه گذاران هدف مشترکی داریم و توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی منطقه آزاد تنها هدف ماست.

محمد ادامه داد: مناطق آزاد دشمن زیاد دارد، نباید اجازه دهیم مخالفان منطقه های آزاد نظرشان را تحمیل کنند. افرادی که فلسفه وجودی مناطق آزاد را نمی‌دانند و حتی یک برگ کاغذ مطالعه نکرده‌اند، پشت تریبون رفته و مناطق آزاد را به قاچاق، واردات و ایجاد مشکلات ارزی متهم می‌کنند. رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی امضا تفاهم نامه اعلام کردند که مناطق آزاد محل قاچاق نیست و ما کمترین دغدغه را در حوزه قاچاق از این منطقه داریم.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد ارس، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشوردر پایان گفت: منطقه آزاد وارداتش در سال گذشته مبلغی حدود ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار بود که عمده آن را مواد مورد نیاز برای تولیدکنندگان داخلی تشکیل می‌دهد.

در این مراسم  مجید کیانی به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس معرفی شد و از خدمات محسن نریمان تقدیر به عمل آمد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر