چهارشنبه, آذر 2, 1401
21.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهپیشنهادات مهم وزیر اقتصاد به بانک توسعه اسلامی

پیشنهادات مهم وزیر اقتصاد به بانک توسعه اسلامی

وزیر امور اقتصادی و دارایی به بانک توسعه اسلامی پیشنهاد داد تا پروژه‌های خودکفایی زراعی در کالاهای اساسی را در اولویت قرار دهد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، «سید احسان خاندوزی» که به منظور شرکت در اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی به مصر سفر کرده است، در سخنانی در این اجلاس تصریح کرد: برنامه دولت ایران بر توجه به سیاست همسایگی به ویژه تعامل با کشورهای اسلامی و همچنین تلاش برای مقاوم‌سازی اقتصاد ایران که به ترتیب سیاست‌هایی «فرصت‌گرا و تهدیدگریز» هستند، استوار است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجمع عمومی اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی IDB خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت امنیت غذایی و وابستگی کشورهای اسلامی به واردات غلات و همچنین آثار و تبعات جنگ روسیه و اوکراین ، به بانک توسعه اسلامی پیشنهاد می‌کنیم که پروژه‌های خودکفایی زراعی در کالاهای اساسی را در اولویت بگذارد.

خاندوزی همچنین با توجه به توفیق جمهوری اسلامی ایران به عنوان صدرنشین کشور اسلامی در فناوری سلامت و واکسن ضدکووید ۱۹ و ظرفیت‌های بسیاری که در این زمینه وجود دارد از بانک توسعه اسلامی خواست تامین مالی پروژه‌های تکنولوژیک مرتبط با درمان بیماری‌ها را در دستور کار خود قرار دهد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر