دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتقطع برق صنایع با اعلام قبلی انجام می شود

قطع برق صنایع با اعلام قبلی انجام می شود

از چند روز آینده شاهد قطعی برق در واحدهای تولیدی خواهیم بود. باید برای جلوگیری از ضرر و زیان‌ها خاموشی برق صنایع با اعلام قبلی انجام گیرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از صدای بورس، قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای قطعی برق صنایع در تابستان گفت: بر اساس صحبت‌های انجام شده، برای قطعی برق واحدهای تولیدی برنامه‌هایی در نظر گرفته شده اما هنوز جدول زمان‌بندی آن را در اختیار ما نگذاشته‌اند.

آرمان خالقی افزود: از چند روز آینده قطعی برق در واحدهای تولیدی آغاز می‌شود و واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ تحت شعاع این معضل قرار می‌گیرند. شهرک‌های صنعتی و شرکت‌های بزرگ جزو اهداف اصلی قطعی برق محسوب می‌شوند. وزارت نیرو این برنامه را در اختیار شرکت توزیع نیروی برق قرار داده است.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اعلام اینکه قرار است قطعی برق واحدها یک روز در هفته و برای حدود هشت ساعت باشد، گفت: به منظور جلوگیری از ضرر و زیان‌ها، قطعی برق صنایع حتماً باید با اعلام قبلی صورت گیرد؛ زیرا سال گذشته به شرکت‌های فولادی، سیمانی و معدنی خسارت سنگینی به علت قطعی برق وارد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته قطعی برق به خطوط تولید و مواد اولیه آسیب وارد کرد، گفت: با توجه به چنین مسأله‌ای، نباید قطعی برق صنایع به صورت ناگهانی باشد. زیرا دستگاه‌ها و ماشین آلات با مشکل جدی مواجه می‌شوند. به گفته خالقی، طبق قانون اگر قطعی برق بدون اطلاع قبلی انجام شود، شرکت‌ها اجازه شکایت خواهند داشت و می‌توانند طلب خسارت کنند.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ادامه داد: سال گذشته اعتراضات زیادی نسبت به قطعی‌های یکباره برق صنایع وجود داشت. این امر باعث شد تا پیگیری‌هایی از مراجع مختلف صورت گیرد تا شاهد تکرار این اتفاق برای امسال نباشیم.

وی افزود: با توجه به پیگیری‌های انجام شده جدولی برای قطعی برق امسال واحدها تهیه شده و در اختیار کارخانجات قرار می‌گیرد. با چنین اتفاقی خسارات وارده به دستگاه‌ها، ماشین آلات و مواد اولیه کاهش خواهد یافت. اما کاهش تولید امری بدیهی است که واحدهای تولیدی هر سال در تابستان با این مساله دست و پنجه نرم می‌کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر