پنجشنبه, آذر 10, 1401
10.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتبندرانزلی به عنوان شاهراه ترانزیتی منطقه نقش کلیدی در توسعه اقتصاد دریا...

بندرانزلی به عنوان شاهراه ترانزیتی منطقه نقش کلیدی در توسعه اقتصاد دریا دارد

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: دولت سیزدهم توجه ویژه به اقتصاد دریا دارد و همه باید برای استفاده بهینه از ظرفیت موجود کمک کنند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، محمدرضا الهیار در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، به قدمت دیرینه مجتمع بندری انزلی اشاره کرد و افزود: بندرانزلی به عنوان یکی از پرسابقه ترین بنادر کشور، نقش آفرینی خوبی داشته است.

وی اظهار داشت: سه بندر مهم تجاری در گیلان داریم و یک بندر تفریحی، گردشگری و مسافری در چمخاله نیز در حال ساخت است. امیدواریم این بنادر در راستای تعاملات و همکاری هر چه بیشتر رشد و توسعه اقتصاد دریا محور را به همراه داشته باشند. الهیار ادامه داد: اقتصاد دریا پایه مورد توجه دولت سیزدهم است و مسئولان و مردم باید در این زمینه کمک کنند تا از ظرفیت موجود استفاده بهینه کنیم.

عضو هیئت عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی در مراحل نهایی قرار دارد. این امر موجب می‌شود بتوانیم استفاده بهینه‌ای از ظرفیت بنادر داشته باشیم و شاید اگر به خوبی بهره برداری شود نیاز به اقتصاد مبتنی بر نفت کاهش یابد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه ناوگان دریایی و استفاده از کشتی‌های رو-رو مورد توجه است، افزود: بنادر استان گیلان به خصوص بندرانزلی شاهراه ترانزیتی منطقه به حساب می‌آید و با توجه به طرح جامع تعریف شده انتظار افزایش ترانزیت و تعاملات بنادر گیلان با کشورهای منطقه را داریم.

الهیار اشاره‌ای هم  به نامگذاری شعار سال داشت و گفت: یکی از موضوعاتی که انتظار می‌رود بیشتر به آن توجه شود، رویکرد دانش بنیان است. در همین راستا دو قرارداد برای تجهیز بندرانزلی منعقد شده است.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: یکی از قراردادها توسط مرکز دانش بنیان داخلی برای ساخت چهار عدد لودینگ.آرم به امضا رسیده و پس از ساخت در اختیار بندرانزلی قرار می‌گیرد. همچنین یکی از تجهیزاتی که نیازمند خرید خارجی بودیم ریچ.استاکر بود که برای اولین بار در داخل تولید و برای انزلی خریداری می‌شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم در راستای تولید دانش بنیان، بیش از پیش به تولید داخلی نیازمندی‌های کشور بپردازیم و از خرید خارجی بی نیاز شویم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر