چهارشنبه, شهریور 29, 1402
21.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشبه منتخبان ذخیره هم خودرو تعلق می گیرد

به منتخبان ذخیره هم خودرو تعلق می گیرد

بر اساس اطلاعیه جدید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، منتخبان ذخیره این دوره فروش خودرو نیز صاحب خودرو خواهند شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، در دو روز گذشته شاهد گلایه مشترک تعدادی از افراد شرکت‌کننده در اولین طرح فروش خودرو در قالب طرح تخصیص یکپارچه خودرو، بودیم. ‌این افراد، پس از اعلام نتایح در روز ۱۱ خرداد به عنوان منتخب اول (اصلی) در این  سامانه مشخص شدند. اما سپس وضعیت منتخب بودن آن‌ها به رزرو تغییر کرده بوده و با پیام “شما جزو منتخبین رزرو قرعه‌کشی این دوره سامانه یکپارچه تخصیص خودرو  هستید” مواجه شده‌ بودند. ظاهراً مشکل پیش آمده به عدم تفکیک برندگان اصلی از منتخبان رزرو مربوط می‌شود.

در این رابطه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ با اظهارنظر صدیف بیک‌زاده-رئیس این سازمان- اعلام کرده است: به‌ جهت جلوگیری از قرعه‌کشی‌های دوباره در یک فرآیند تخصیص، حدود ۱۲ هزار نفر به عنوان منتخبان ذخیره مشخص شدند؛ اما این موضوع به‌صورت شفاف در سامانه تخصیص یکپارچه خودرو، مشخص نشد و ابهاماتی ایجاد کرد.

وی افزود: هماهنگی‌های لازم در راستای رفع دغدغه‌های ایجاد شده برای کسانی که به عنوان منتخب ذخیره مشخص شده‌اند، صورت گرفته تادر قالب سازو کار مشخصی، فرآیند تحویل خودرو با طرح‌هایی همچون فروش‌فوری، فوق‌العاده و پیش‌فروش که توسط خودروسازان اعلام شده است و منتخبان نیز  برای آن‌ها ثبت نام کرده‌اند، پیگیری شود و برای آنان از سوی وزارت صمت تخصیص خودرو در قالب این طرح‌ها، انجام شود.

رئیس سازمان حمایت خاطر نشان کرد: تعیین منتخبان ذخیره از این روی است که اگر به هر علتی فرآیند خرید خودرو در زمان تعیین شده توسط منتخبان اصلی تکمیل نشود یا واریز وجه صورت نگیرد، این افراد جایگزین شوند. اما در سامانه یکپارچه، نفر اصلی یا ذخیره بودن مشخص نشد و متأسفانه اطلاع‌رسانی نادرست از سوی برخی خودروسازان نیز بر این ابهام‌ها دامن زد و نگرانی‌ها را دوچندان کرد.

بیک‌زاده تغییر رویه تخصیص خودرو، اعمال نظارت‌های شدید و شفاف‌سازی را نیز از عوامل ایجاد فشار بر سیستم جدید تخصیص خودرو دانست. وی گفت: پیش از این، کنترل‌ها و نظارت به این حد نبوده است. در فرآیند تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه، مقرر شده بود در گام نخست، کنترل‌ها و نظارت‌های لازم صورت گیرد تا متقاضیان دارای شرایط به عنوان منتخبان اصلی تخصیص خودرو معرفی شوند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر