جمعه, آذر 4, 1401
15.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورستلاش بی نتیجه بورس برای برگشت به روند صعودی

تلاش بی نتیجه بورس برای برگشت به روند صعودی

بازار سرمایه امروز تلاش کرد برخلاف روزهای گذشته حرکت کند و به روند صعودی برگردد. اما شاخص کل در میانه‌های راه  تغییر مسیر داد و روند نزولی را در پیش گرفت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز ۱۰۷۳ واحد صعود کرد و در رقم یک میلیون و ۵۱۵ هزار واحد ایستاد. این درحالی است که شاخص کل با معیار هم وزن ۹۴۱ واحد کاهش یافت و در رقم ۴۱۹ هزار و ۶۴ واحد قرار گرفت. امروز پس از مدت‌ها ارزش معاملات در این بازار کمتر از ۴۰ هزار میلیارد ریال بود و  با انجام ۳۸۸ هزار معامله ارزش معاملات  به ۳۵ هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال رسید.

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت تهران، پتروشیمی پردیس و معدنی و صنعتی گلگهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس هم کاهش ۱۵ واحدی را تجربه کرد و در رقم ۲۰ هزار و ۸۳۸ واحد قرار گرفت. در این بازار ۳۸۷ هزار معامله به ارزش ۴۳ هزار و ۶۱۳ میلیارد ریال انجام شد. پلیمر آریاساسول، بهمن دیزل، تجلی توسعه معادل و فلزات و توسعه سامانه نرم‌افزاری نگین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل داروسازی دانا، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و بیمه اتکایی ایرانیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس داشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر