سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتتجدیدنظر در خصوص قطعی مکرر برق شهرک های صنعتی گیلان

تجدیدنظر در خصوص قطعی مکرر برق شهرک های صنعتی گیلان

نامه سرگشاده سرمایه گذاران و کارآفرینان در خصوص قطعی برق شهرک های صنعتی

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند، روابط عمومی انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه آزاد انزلی طی نامه ای به استاندار استان گیلان، رییس مجمع نمایندگان استان گیلان، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان خواستار تجدیدنظر در خصوص قطعی مکرر برق شهرک های صنعتی گیلان شد. در متن این نامه آمده است:

با سلام و احترام؛

همانطور كه مستحضر می باشید امسال مزین است به نام تولید ملی و اشتغال پایدار ، این دقیقا موضوعی است  که ما را از بیگانگان بی نیاز می کند. از سوی دیگر رسالت دولت جدید، حرکت به سمت ساختن ایرانی قوی می باشد و تنها زمانی ایرانی قوی خواهیم داشت که بی چون و چرا ، حاكمیت و دولت تمام هم و غم خود را صرف حمایت از تولید و رفع موانع موجود نماید تا حوزه های مختلف تولید، صنعت و کشاورزی توسعه یابند. نه تنها امروز شاهد حمایت از تولید و اشتغال نیستیم بلكه ولی جای بسی شگفتی است که با شروع سال، تمامی تلاش ها در کمال ناباوری در خلاف جهت تحقق شعار سال و ساخت ایران قوی می باشد. تورم، گرانی و فقدان مواد اولیه مرغوب، افزایش یکباره 57 درصدی حقوق ها، دو برابر شدن حق بیمه تامین اجتماعی، پیچیده تر شدن قوانین مالیاتی و فشار مضاعف دارایی بر تولید کنندگان، همه و همه به یکباره تولید کنندگان را در شرایطی قرار می دهد که دیگر تاب و توان رویارویی با مشکل جدید را نداشته باشند. قطعی های برق شهرک های صنعتی گیلان و به تبع آن منطقه آزاد انزلی ، تیر خلاصی است بر پیکره صنعت و تولید کشور و قطعا ضرر های غیر قابل جبرانی را برای کارخانجات تولیدی ایجاد می نماید، آن هم در شرایطی که حتی یک ساعت بیکاری تجهیزات را نمی توان به سهولت پوشش داد. قطعی طولانی مدت  برق علاوه بر ضربه هولناکی که به کاهش حجم تولید کارخانجات وارد می نماید، متاسفانه باعث افزایش غیر منطقی هزینه راه اندازی های مجدد تجهیزات، خطوط تولید ، خرابی های ماشین آلات و از همه مهمتر تامین حقوق كارگران خواهد شد و این در شرایطی است كه هنوز برخی کارخانجات نتوانستند ضرر های برخواسته از قطعی های ٨ ساعته برق سال گذشته را جبران نمایند. حال چگونه باید ضررهای قطع برق ٢٤ یا ٤٨ ساعت در صنعت و تولید جبران شود؟

جای بسی تاسف است ، با توجه به اینكه برای حل بحران ها و مشکلات در کشور، تولیدکنندگان در خط مقدم هستند ، ولی اولین ضربه و تیر خلاص نیز به آنها وارد می شود و عرصه برای  فعالیت آنها تنگ تر می گردد.لذا از شما مسوولان عالی رتبه استان گیلان درخواست داریم در خصوص قطعی های مكرر و طولانی مدت برق ( چند برابر صنایع سایر استانهای كشور) تجدید نظر نموده و به جهت کمک به واحد های صنعتی به جهت جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر و حفظ حجم تولید کارخانجات اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

 

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر