دوشنبه, مهر 11, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتقطعی برق شهر صنعتی رشت طبق تفاهمنامه با سازمان صمت صورت می...

قطعی برق شهر صنعتی رشت طبق تفاهمنامه با سازمان صمت صورت می گیرد

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان گفت: قطعی برق شرکت‌های شهر صنعتی رشت بر اساس تفاهمنامه سال گذشته با سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان صورت می‌گیرد.

محمدتقی مهدیزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق تفاهم نامه منعقد شده در با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سال ۱۴۰۰، برای کاهش بار پیک مصرف، قطعی برق را در تعدادی از شرکت‌های شهر صنعتی، به صورت روزانه و در ساعات معینی خواهیم داشت.

وی افزود: البته این قطعی برق طبق برنامه‌ای که از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به ما ارائه می‌شود صورت می‌گیرد. همچنین این قطعی برق به شرکت‌ها اعلام می‌شود و همه از ساعت قطعی برق خود مطلع هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان ادامه داد: البته روزهای پنجشنبه و جمعه قطعی برق در شرکت‌های شهر صنعتی اعمال نخواهد شد و برق هیچ شرکتی در ۲ روز پایانی هفته قطع نمی‌شود. اما از روز شنبه دوباره طبق برنامه پیش بینی شده، خاموشی‌ها را خواهیم داشت. بر اساس مذاکرات صورت پذیرفته، مقرر شد با هدف کاهش تبعات به بخش تولید، همکاری و تعامل لازم، برای برنامه زمانبندی تعدیل بار مشترکین صنعتی انجام شود.

مهدیزاده با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان مصرف برق در استان حدود یکهزار و ۸۰۰ مگاوات است، گفت: طی سالیان اخیر ناترازی بین تولید و مصرف برق به خصوص در ماه‌های گرم سال در سطح کشور چالش‌هایی را به وجود آورد. از این رو هماهنگی و همراهی همه به ویژه مشترکین مصارف سنگین و صنعتی ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات کلان انجام شده از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر، در تابستان پیش رو مشکلات و به ویژه قطعی در بخش خانگی نسبت به سالیان گذشته کاهش خواهد یافت. از سوی دیگر با کنترل‌پذیر کردن مشترکین از راه دور، قابلیت اعمال محدودیت بار مصرفی برای مشترکین پرمصرف در ایام پیک فراهم می‌گردد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان اظهار کرد: این امر کمک بسزایی به پایداری شبکه و عدم قطع برق سایر مشترکین می‌کند. از طرفی نصب کنتورهای هوشمند برای رویت پذیری و کنترل پذیری مشترکین با سرعت در حال انجام است.

توزیع برق گیلان در کل استان نزدیک به ۳۱ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف و ۲۳ هزار و ۹۲۴ دستگاه ترانسفورماتور برق دارد که در حال حاضر دارای حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک است. میانگین مصرف برق در گیلان حدود ۹۰۰ مگاوات است که در ایام پیک به بیش از ۲ هزار مگاوات هم می‌رسد. طبق گزارشات رسمی، بیشترین میزان مصرف برق در استان طی ۱۴ خردادماه امسال اتفاق افتاد که به یک هزار و ۸۰۱ مگاوات افزایش یافت.

هم اکنون ۱۱ نیروگاه برق استان گیلان حداکثر توان تولید ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات انرژی برق را دارند. این تعداد به نیروگاه های کشور متصل‌ هستند و امیدواریم که با کاهش میزان مصرف برق و صرفه جویی مناسب در کشور، دیگر با قطعی برق مواجه نشویم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر