کتاب از ما بهتران پس از انتشار، در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون قرار گرفت و یازده هفته در این جایگاه باقی ماند. این کتاب سومین اثر غیر داستانی مالکوم گلدول است و او در این کتاب عوامل موفقیت در سطح بالا را بررسی می‌کند.

او درباره‌ مسائلی مانند اینکه بیل گیتس، بنیان گذار مایکروسافت چگونه به ثروت کم‌نظیرش دست پیدا کرد صحبت می‌کند و از نقش اختلاف‌های فرهنگی در درک هوشمندانه و تصمیم‌گیری منطقی می‌گوید.

از ما بهتران داستان آدم‌های موفق، میلیونرهای بزرگ است و گلدول در این کتاب سعی می‌کند پرده از راز رشدشان بردارد و بگوید این از ما بهترون چطور از ما بهترون شده‌اند. در مجموع این کتاب نقدهای مثبتی را دریافت کرد و بسیاری از منتقدان نکات مطرح شده از سوی مالکوم گلدول را مهم و ارزشمند دانستند؛ هرچند کسانی هم در مقابل هستند که مطالب کتاب را ضدانگیزشی می‌دانند.

کتاب از ما بهتران یک نگاه متفاوت و روشنگرانه به مسائل است که مالکوم گلدول آن را با مهارت زیادی نوشته است. او در کتاب خود، این فرض را که تنها کار سخت و خودسازی فردی می‌تواند عامل موفقیت افراد باشد به چالش می‌کشد.

وی معتقد است که حمایت در کنار تلاش سخت اهمیت بسیار زیادی دارد و چیزهایی مانند شهری که در آن متولد شده‌اید، شرایط اقتصادی خانواده، همکلاسی‌هایتان و حتی سالی که در آن به دنیا آمده‌اید می‌توانند عوامل موثری در موفقیت یا عدم موفقیت باشد. او تلاش می‌کند کوچکترین عوامل موثر در موفقیت را هم بررسی کرده  و ذهن خوانندگانش را نسبت به آن‌ها روشن کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید