جمعه, مهر 8, 1401
25.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشطرح شناسه کالا برای مقابله با کالای قاچاق و تقلبی

طرح شناسه کالا برای مقابله با کالای قاچاق و تقلبی

شناسه کالا در واقع کلید شناسایی یک محصول است که با کد 13 رقمی تعریف می‌گردد و کالای قانونی را از کالای غیرقانونی تفکیک می‌کند.

در یک تعریف کلی شناسه کالا درست مثل کلید شناسایی آن محصول تعریف می‌شود. در واقع به مجموعه تمام خصوصیات یک کالا مانند (کشور سازنده، شرکت سازنده، نوع مدل، جنس مدل، نام تجاری کالا و کاربرد آن) گفته می‌شود که کد 13 رقمی دریافت می‌شود.

با توجه به قوانین دستور کار ستاد مبارزه با قاچاق کالا در خصوص الزامی بودن اخد و شناسه کالا برای کلیه کالاهای وارادتی و تولیدی، ما در مجموعه هپی لند نیز با افتخار برای ثبت شناسه کالاهای تولیدی خود به عنوان کالای ساخت ایران اقدام به اجرای طرح در مجموعه کارخانجات خود کردیم که در واقع این شناسه کالا به مثال ابزاری جهت تفکیک کالای اصیل و قانونی از کالا قاچاق و تقلبی خواهد بود.

شناسه کالا یک تفاوت اساسی با دیگر طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا دارد که آن هم سامانه محور و هوشمند بودن آن است؛ با جستجوی آن شناسه، می‌توان به تمام اطلاعات محصول دست یافت که در این راستا برای دست یابی به اقتصادی باثبات، کارآمد و پویا، عملا توانایی نظارت بر حوزه‌های اقتصادی را فراهم می‌کنیم.

طرح شناسه کالا علاوه بر مقابله با کالای قاچاق و تقلبی، نتایج مثبت اقتصادی از جمله افزایش اشتغال در بخش تولید، توسعه صنعت، تامین امنیت مصرف کنندگان و اثبات جایگاه برندهای برتر ملی در سطح کشور و حتی در نگاه مصرف کننده را خواهد داشت .

ما در مجموعه هپی لند مفتخریم به جهت اطمینان مضاعف و آرامش خیال مصرف کنندگان و به طور کلی باشگاه مشتریان وفادارمان، تمام محصولات تولیدی خود را مجهز به این شناسه خواهیم کرد تا مشتریان با اطمینان بیشتری محصول هپی لندی را خریداری کنند و محصولات تقلبی با برند هپی لند را از محصول اصلی تشخیص دهند.

 

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر