جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمعافیت مالیاتی موجران متخلف لغو می شود

معافیت مالیاتی موجران متخلف لغو می شود

بر اساس طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی معافیت مالیات موجرانی که تعرفه اجاره خارج از قانون را از مستاجران بخواهند، لغو می‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از 9 صبح؛ مجلس شورای اسلامی تصمیم دارد، در طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی از ظرفیت مالیات برای ساماندهی بازار اجاره مسکن بهره ببرد. لغو معافیت مالیاتی موجران متخلف هم در همین راستا انجام خواهد شد.

بر مبنای کلیات تصویب شده این طرح، مشوق‌هایی برای موجران منصف در نظر گرفته شده است. از جمله این مشوق‌ها ارائه تسهیلات بانکی بلندمدت و کم بهره به منظور بازسازی املاک در کنار تشویق‌های مالیاتی است.

علاوه بر این ظرفیت‌های مالیاتی برای موجرانی که بالاتر از نرخ های معمول اقدام به اجاره دادن املاک می‌کنند، نیز فعال خواهد شد. عمده استفاده از ظرفیت مالیاتی برای موجران متخلف به مسئله لغو معافیت مالیاتی موجران مرتبط است.

در این راستا، اساس تبصره‌های ماده 53، ماده 55 و 57 قانون مالیات های مستقیم، گروهی از افراد از جمله خانه های سازمانی که تحت مالکیت اشخاص حقوقی هستند، املاکی که مورد سکونت پدر، مادر، همسر، فرزند یا اجداد و افراد تحت تکفل مالک باشند، املاکی که به طور مجانی در تصرف وزارتخانه‌‎ها و موسسات دولتی و دستگاه‌هایی که بودجه آن‌ها به وسیله دولت تامین می‌شود، شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها، مالکان مجتمع‌‌های مسکونی دارای بیش از سه واحد استیجاری که با رعایت الگوی مصرف مسکن بنا به اعلام وزارت مسکن و شهرسازی ‌ساخته می شوند و املاک مورد اجاره در تهران تا 150 متر مربع و در سایر نقاط تا 200 متر مربع از پرداخت مالیات بر درآمد اجاره ملک در سال ۱۴۰۱ معاف هستند.

بر این مبنا معافیت مالیاتی موجران که در قانون مالیات‌های مستقیم آمده، مطابق قانون جدید برای موجران لغو خواهد شد.

منبع9 صبح
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر