سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتاستاندار گیلان: کارخانجات باید از جدول ساعات قطعی برق مطلع شوند

استاندار گیلان: کارخانجات باید از جدول ساعات قطعی برق مطلع شوند

استاندار گیلان گفت: قطعی برق کارخانه‌ای بدون اطلاع قبلی می‌تواند خسارت سنگینی به آن کارخانه وارد کند. بنابراین باید ساعت قطعی برق از قبل به کارخانجات و صنایع اطلاع رسانی شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، اسدالله عباسی در جلسه کارگروه مصرف و تقاضای برق گیلان اظهار داشت: قطعی برق نباید باعث خسارت به کارخانه‌ و بیکاری کارگری شود. باید کمک کنیم تا ضمن رعایت الگوی مصرف، در روند تولید کارخانه نیز خدشه‌ای به وجود نیاید.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان خانگی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود اطلاع‌رسانی‌ها جهت رعایت الگوی مصرف به خوبی انجام شود و برای مشترکان خانگی، شدت گرما در شهریورماه را متذکر شوید.

عباسی خاطرنشان کرد: پاداش همکاری مدیریت مصرف برق به میزان صرفه‌جویی‌های انجام گرفته برای مشترکان خانگی پیش‌بینی می‌شود. به مددجویان کمیته‌امداد و بهزیستی هم تخفیفاتی در این حوزه تعلق می‌گیرد. البته انتظار می‌رود رعایت الگوی مصرف توسط آحاد جامعه جدی گرفته شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تصریح کرد: می‌توان برای کاهش مصرف به سراغ ابزارهای مدرن رفت. در این راستا استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف، به‌روزرسانی وسایل سرمایشی و تعمیر این وسایل و همچنین تاثیر آن در کاهش مصرف برق لازم است به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی به ضرورت بهره‌گیری از روش‌های نوین جهت رعایت الگوی مصرف در حوزه صنایع اشاره کرد و گفت: قطعی برق کارخانه‌ای بدون اطلاع قبلی می‌تواند خسارت سنگینی برای آن کارخانه ایجاد کند بنابراین ساعت قطعی برق از قبل به کارخانجات و صنایع اعلام شود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: برای جلب مشارکت مردم در صرفه‌جویی‌ها باید صادقانه با مردم سخن بگوییم و در اطلاع رسانی‌ها صداقت داشته باشیم، در این صورت مردم نیز پای کار می‌آیند و همکاری می‌کنند.

عباسی در پایان افزود: برخی نقاط ساحلی نیز از روشنایی و نورافکن‌های پرمصرف و غیرمجاز استفاده می‌کنند که باید جلوگیری شود. بعضی اصناف و فروشگاه‌ها هم اسراف می‌کنند که باید توسط مسئولان و فرمانداران مورد بررسی و پایش قرار گیرند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر