سه شنبه, مهر 12, 1401
21.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیحدود ۳۷ هزار تن گوشت مرغ و تخم مرغ مازاد تولیدکنندگان خریداری...

حدود ۳۷ هزار تن گوشت مرغ و تخم مرغ مازاد تولیدکنندگان خریداری شد

به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، ۳۷ هزار تن گوشت مرغ و تخم‌مرغ مازاد از تولیدکنندگان خریداری شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، محسن سلامی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور درباره میزان خرید حمایتی گوشت مرغ و تخم مرغ گفت: با توجه به دستور وزیر جهاد کشاورزی جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی، تاکنون بیش از ۳۷ هزار تن گوشت مرغ و تخم مرغ مازاد از تولیدکنندگان خریداری شد.

وی افزود: از این میزان خرید حمایتی بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ و حدود ۲۵۰۰ تن تخم‌مرغ مازاد از واحدهای تولیدی داخلی خریداری و ذخیره‌سازی کرده‌ایم تا در صورت نیاز برای تنظیم بازار عرضه کنیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهار داشت: ذخایر گوشت مرغ و تخم مرغ مطمئنی در کشور وجود دارد. تعیین نرخ خرید حمایتی گوشت مرغ و تخم‌مرغ مازاد توسط کمیته‌های استانی با توجه به شرایط هر استان انجام می‌گیرد.

سلامی اضافه کرد: خریدهای حمایتی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان صورت می‌پذیرد. با خرید حمایتی و ذخیره‌سازی، در صورت نیاز و با دستور و ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی برای متعادل سازی، محصولات به بازار تزریق خواهند شد.

طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی سالانه بین ۲.۵ تا ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ و بیش از یک میلیون تن تخم‌مرغ در کشور تولید و وارد بازار می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر