یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمدیران عامل مناطق آزاد به عنوان رئیس شورای تأمین همان منطقه انتخاب...

مدیران عامل مناطق آزاد به عنوان رئیس شورای تأمین همان منطقه انتخاب شدند

رئیس جمهور در بخشنامه ای به وزیر کشور دستور داد تا ریاست شورای تأمین هر منطقه آزاد به مدیرعامل همان منطقه واگذار شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام کرد: سعید محمد از ابتدای سکانداری مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی بر بازگشت مناطق آزاد به ریل اصلی ترسیم شده توسط قانونگذار تاکید داشت. وی پاشنه آشیل مناطق آزاد را لزوم اجرای ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور می‌دانست و تاکید داشت: عدم اجرای این ماده قانونی از بدو تأسیس مناطق آزاد در کشور، مدیریت یکپارچه و واحد را از مدیران عامل مناطق سلب و بروکراسی را برای فعالین اقتصادی دو چندان کرده است.

پیگیری‌های سعید محمد در ۶ ماهه دوم سال گذشته نتیجه داد؛ در ابتدای سال جاری رئیس محترم جمهور در نامه‌ای به معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری دستور تشکیل کارگروهی با حضور وزیر کشور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد برای بررسی شفاف حقوقی و تعیین تکلیف ضوابط مناطق آزاد و ارتباط آن با سرزمین اصلی صادر کرد.

پس از این دستور رئیس جمهور و طرح موضوع در مجمع عالی مشورتی معاونت حقوقی و برگزاری جلسه‌ای مشترک با دبیر شورای عالی مناطق آزاد، معاون اقتصادی وزیر کشور، معاون گمرک و معاون اجرایی رئیس جمهور، تصمیمات ۵ گانه در راستای اجرایی سازی ماده ۶۵ احکام دائمی توسعه اتخاذ و به دفتر رئیس جمهور ارسال و مراتب جهت اقدامات لازم در پارافی توسط رئیس دولت سیزدهم به وزیر کشور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد ابلاغ شد.

طبق این ابلاغ مقرر شده است: شورای تأمین در تمامی مناطق آزاد به ریاست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تشکیل شود. همچنین با توجه به بند الف ماده ۲۷ قانون چگونگی مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۷۲ و الحاقات بعدی آن، شهردار منطقه آزاد توسط شورای شهر انتخاب و حکم آن توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد مربوطه صادر گردد. فرماندار مناطق آزاد نیز با پیشنهاد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و با حکم وزیر کشور و رئیس گمرک مناطق آزاد با پیشنهاد مدیرعامل منطقه و با حکم رئیس سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران منصوب شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر