جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیگردشگرینشست مشترک اعضای مجمع نمایندگان گیلان با معاون رئیس جمهور

نشست مشترک اعضای مجمع نمایندگان گیلان با معاون رئیس جمهور

مهمترین معضلات زیست محیطی استان گیلان در نشست مشترک اعضای مجمع نمایندگان گیلان با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مسائلی همچون سنبل آبی و راهکارهای برداشت‌ و امحای  آن از سطح تالاب بین‌المللی انزلی، پسماندها، فاضلاب و تأثیر آن بر زندگی مردم، عمده ترین موضوعات مطرح شده از سوی اعضای مجمع نمایندگان گیلان بودند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست، ضمن تأکید بر برنامه‌ چهارساله ساماندهی پسماندها که به استانداران استان‌های شمالی ابلاغ شده گفت: منابع اعتباری، برنامه‌های زمان بندی و روش‌های اجرایی برای این طرح کاملاً مشخص است.

وی تصریح کرد: وزارت کشور باید با همکاری شهرداری‌های مستقر این کار را انجام دهد و سازمان حفاظت محیط زیست نیز از جنبه نظارتی کاملاً پیگیر موضوع خواهد بود.
دکتر سلاجقه با اشاره به بحث زرجوب و گوهررود گفت: برنامه‌های جامع در این خصوص مصوب شده و دستگاه‌های مسئول خصوصاً وزرات جهاد کشاورزی و وزارت نیرو با تکالیف کاملاً مشخص، باید در کنار کار باشند.

وی ادامه داد: مسائل آبخیزداری از حیث کاهش رسوبات وارده به تالاب و از لحاظ آلاینده ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اشاره‌ای هم به موضوع تصفیه خانه شهری رشت داشت و گفت: این بحث در دستور کار قرار دارد و منابع اعتباری آن نیز تأمین شده است .

وی در پایان افزود: امید است بحث کمپوست مورد پیگیری قرار گیرد چرا که در کشور واقعاً جایی برای لندفیل و دفع پسماند نداریم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر