یکشنبه, مهر 2, 1402
22.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهپرداخت وام ۲۰۰ میلیونی ساخت مسکن روستایی با اما و اگر...

پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی ساخت مسکن روستایی با اما و اگر…

گویا مقرر شده منابع تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی از طریق صندوق ملی مسکن تامین شود. شاید تا یک ماه و نیم دیگر مقداری منابع در این صندوق تجمیع و پرداخت وام صورت گیرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بر اساس شواهد و قرائن، مسئولان سازمان برنامه و بودجه، پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد را منوط به تجمیع اعتبارات در صندوق ملی مسکن کرده‌اند.

بعد از تصویب قانون جهش تولید و تامین مسکن در مردادماه سال گذشته، صندوق ملی مسکن ایجاد شد که قرار بود منابع آن از طریق مالیات‌های حوزه مسکن و ساختمان تامین شود. چند روز قبل رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی از تزریق منابع به صندوق ملی مسکن خبر داد. اما ظاهرا به دلیل عدم توفیق در اجرای مالیات خانه‌های خالی و خانه‌های لوکس رقم قابل توجهی در این صندوق وجود ندارد.

آخرین پیگیری‌ها از پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی که آبان ماه سال گذشته با حضور رییس‌جمهور در شورای عالی مسکن به تصویب رسید، حاکی از آن است که پرداخت این وام منوط به تجمیع اعتبارات در صندوق ملی مسکن شده که فعلا موجودی کافی ندارد. طبق شواهد ممکن است تا حدود ۴۵ روز دیگر مقداری اعتبار به این صندوق تزریق و پرداخت وام مسکن روستایی آغاز شود.

گفتنی است که ۲۴ خردادماه، رییس بنیاد مسکن گفته بود که رییس‌جمهور دستور پرداخت وام مسکن روستایی را داده و سازمان برنامه با این دستور موافقت کرده است. اما تا به امروز همچنان خبری از پرداخت این وام نیست.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر