جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسبورس و فرابورس خلاف جهت یکدیگر حرکت کردند

بورس و فرابورس خلاف جهت یکدیگر حرکت کردند

بازار سرمایه امروز حرکت صعودی و نزولی را با هم تجربه کرد. در جریان معاملات امروز شاخص کل بورس صعودی و شاخص کل فرابورس نزولی بود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز افزایش ۳۸۷۰ واحدی را ثبت کرد و به رقم یک میلیون و ۵۱۱ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۳۸۰ واحد افزایش یافت و در رقم ۴۲۱ هزار و ۳۲ واحد ایستاد. در این بازار ۳۴۹ هزار معامله به ارزش ۳۵ هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال انجام گرفت.

فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، معدنی و صنعتی چادرملو، پالایش نفت تهران و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

اما شاخص کل فرابورس امروز روند نزولی در پیش گرفت و با ۱۸ واحد کاهش در رقم ۲۰ هزار و ۲۲۲ واحد متوقف شد. در این بازار ۱۸۹ هزار معامله به ارزش ۱۳۳ هزار و ۳۹ میلیارد ریال انجام پذیرفت.

پالایش نفت لاوان، بیمه سامان و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل پلیمر آریاساسول، پتروشیمی زاگرس و سرمایه‌گذاری صباتأمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی فرابورس داشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر