جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسجدیدترین خبر از تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان

جدیدترین خبر از تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان

دستیار رییس سازمان بورس در امور سهام عدالت در خصوص وضعیت سهام عدالت متوفیان گفت: این فرایند تا پایان شهریورماه به نتیجه می‌رسد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، پیمان حدادی افزود: شرکت سپرده گذاری به صورت مرتب وضعیت سهام عدالت متوفیان را پیگیری می‌کند. در فاز نخست باید یک لینک ارتباطی بین شرکت سپرده گذاری مرکزی و قوه قضاییه برقرار شود. در این صورت، شرکت می‌تواند به احکام صادرشده توسط قوه قضاییه در رابطه با تعیین وراث دسترسی داشته باشد تا اطلاعات مورد نیاز را از این احکام استخراج کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر شرکت سپرده گذاری مرکزی درحال تهیه سامانه‌ای برای تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان است و قطعا این فرایندها تا پایان شهریورماه سال جاری به نتیجه خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، از میان ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت حدود سه میلیون نفر فوت شده‌اند اما طی این سال‌ها انتقال سهام متوفیان به وراث ممکن نبود. البته بارها از سوی مسئولان چه در دولت فعلی و چه در دولت گذشته وعده انتقال این سهام داده شده اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است. ناگفته نماند که سود سالیانه‌ای که طی این سال‌ها برای مشمولان سهام عدالت واریز شده است برای متوفیان محفوظ مانده و به محض تعیین تکلیف، به حساب وراث واریز خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر