سه شنبه, مهر 4, 1402
19.3 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتایران برای توسعه روابط اقتصادی با نیکاراگوئه در زمینه‌های ریلی، سیمان و...

ایران برای توسعه روابط اقتصادی با نیکاراگوئه در زمینه‌های ریلی، سیمان و فولاد آمادگی دارد

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت در دیدار با وزیر ترابری و زیرساخت‌های نیکاراگوئه بر آمادگی کشورمان برای توسعه مراودات اقتصادی دو کشور در زمینه‌های ریلی، سیمان و فولاد تأکید کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، در دیدار معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت با وزیر ترابری و زیرساخت‌های نیکاراگوئه، دو طرف برای تعمیق روابط اقتصادی و افزایش سطح مراودات صنعتی در حوزه‌های مختلف علاقه نشان دادند.

«منوچهر منطقی» ضمن اشاره به ظرفیت‌های مهم صنعتی ایران در حوزه‌های مختلف و با توجه به طرح‌های دولت نیکاراگوئه در ایجاد خطوط ریلی، افزود: ایران در ایجاد کامل خطوط ریلی در سه بخش زیرساخت تامین واگن و لوکوموتیو، تجهیزات کنترلی خطوط ریلی برای ایجاد ایمنی و بالا بردن بهره‌وری خطوط ریلی، آمادگی دارد.

وی به ظرفیت صادراتی ایران در حوزه سیمان و فولاد به نیکاراگوئه اشاره و تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند در این باره از محل مازاد تولید داخلی اقدام کند.

همچنین «موخیکا اوبرگون»، وزیر ترابری و زیرساخت‌های نیکاراگوئه نیز ضمن اذعان به پیشرفت‌های ایران در حوزه‌های مختلف باوجود فشارهای جهانی، از افزایش سطح مراودات تجاری و روابط اقتصادی کشورش با ایران استقبال کرد.

وی از ایران خواست نیازهای نیکاراگوئه در حوزه سیمان و فولاد را تأمین کند؛ همچنین خواستار انتقال فناوری و صادرات محصولات ریلی ایران به این کشور شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر