سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشمهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فقط تا پایان امروز

مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فقط تا پایان امروز

فعالان اقتصادی مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده تا پایان امروز ( ۱۵ تیرماه) برای ارائه اظهارنامه مالیاتی دوره بهار امسال و پرداخت مالیات متعلقه فرصت دارند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیمی است که بر تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری یا تحصیل شده در یک دوره معین وضع می‌شود.

مؤدیان مالیاتی باید حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل نسبت به پرداخت مالیات مربوطه در این زمینه اقدام کنند. بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار سال ۱۴۰۱ و پرداخت مالیات متعلق، تا پایان امروز (۱۵ تیرماه) است.

بنابراین، مؤدیان مالیاتی برای بهره‌مندی از مزایای پیش‌بینی شده در قانون و جلوگیری از جرائم قانونی مربوطه باید تا تاریخ مذکور، اظهارنامه خود را از طریق سامانه my.tax.gov.ir ارائه کنند.

بر اساس این گزارش، قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۳۸۷ به صورت آزمایشی تصویب و هر ساله در بودجه تمدید شد؛ تا اینکه برای بودجه سال ۱۳۹۹  این قانون تا مهرماه آن سال اعتبار داشت اما در آبان ماه سال ۱۳۹۹ تا زمان تصویب و لازم الاجرا شدن لایحه اصلاح و دائمی شدن این قانون، توسط مجلس شورای اسلامی به مدت یک سال تمدید شد.

پس از این، قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده در اوایل خرداد سال گذشته تصویب و در تیرماه نیز به رئیس جمهوری ابلاغ گردید که طبق اعلام سازمان امور مالیاتی اجرای این قانون از ۱۳ دی ماه سال گذشته آغاز شده است.

اما در این زمینه، سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که تا زمان راه‌اندازی سامانه مؤدیان، نحوه ارائه اظهارنامه مالیاتی و رسیدگی به آن‌ها، حسب مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷ است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر