سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتاستفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تولید برق

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تولید برق

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: باید وزارت نیرو از ظرفیت بخش خصوصی برای تولید برق بهره ببرد تا ظرف چند سال آینده مشکل کمبود برق برطرف شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، جلال محمودزاده با اشاره به ظرفیت بخش خصوصی در تولید برق، گفت: با شروع فصل گرما شاهد پیک مصرف برق هستیم که به دنبال آن وزارت نیرو اقدام به قطع برق چاه‌های کشاورزی کرده است که علت آن هم به تولید نامناسب برق در کشورمان برمی‌گردد.

وی توضیح داد: یکی از مشکلات دولت‌ها عدم استفاده از نیروگاه‌های جدید بوده است. حال اینکه ایران کشوری است که از انواع انرژی‌های بادی و خورشیدی برای تولید برق بهره می‌برد. بنابراین می‌توان از طریق این انرژی‌های نوین برق تولید و حتی صادر کرد اما کم کاری صورت گرفته است.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس خاطرنشان کرد: گلایه ما از وزارت نیرو این است که از ظرفیت بخش خصوصی برای تولید برق از انرژی‌های نوین به خوبی استفاده نمی‌کند. مثلا در حوزه انتخابیه بنده سه نفر از بخش خصوصی مجوز گرفته و به آن‌ها نزدیک به ۵۰ هکتار زمین برای تولید برق داده شده است اما حاضر نشدند با آن‌ها قراردادی ببندند که برق تولیدی‌شان را خریداری کنند.

محمودزاده یادآور شد:‌ وضعیت فعلی کشور از لحاظ کمبود تولید برق به دلیل کم کاری دولت‌ها است. معمولا دولت ها چشم‌شان به دنبال واردات برق از کشورهای همسایه همچون ترکیه و ارمنستان بوده است. از این رو سرمایه‌گذاری لازم برای زیرساخت‌های تولید برق صورت نگرفت. انتظار می‌رود وزارت نیرو از ظرفیت بخش خصوصی برای تولید برق استفاده کند تا بتوان ظرف دو، سه سال آینده این مشکل را برطرف ساخت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر