جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشدولت سیزدهم بر اقتصاد دریامحور تأکید دارد

دولت سیزدهم بر اقتصاد دریامحور تأکید دارد

مدیر کل اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: تاکید دولت سیزدهم بر اقتصاد دریامحور با ارتقاء ترانزیت کالا است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، حسین یدالهی عصر چهارشنبه از بنادر انزلی و آستارا بازدید کرد. وی ضمن اشاره به تلاش‌های صورت گرفته از سوی اداره کل و سازمان بنادر و دریانوردی جهت هدایت سرمایه گذاران در زمینه اقتصاد دریامحور، گفت: دولت سیزدهم برای توسعه ترانزیت و تاثیر سرمایه گذاری در بنادر و دریانوردی به عنوان یکی از اهرم های مهم توسعه اقتصادی و توسعه اقتصاد دریا محور، تدابیر و برنامه های لازم را اتخاذ کرده است. لذا باید بازدیدهایی از این پروژه‌ها به صورت میدانی انجام گیرد.

او تاکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی نشست‌هایی را نیز به صورت مستقیم با دست اندرکاران و سرمایه گذاران برگزار کرد و با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و ستاد سازمان بنادر و دریانوردی موضوعات و مشکلات بررسی شدند.

وی اضافه کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در راستای سیاست‌های عالی دولت به دنبال حل موانع پیش روی شرکت‌های سرمایه گذار است تا این مشکلات کاهش دهد.

یدالهی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی از سال ۹۴ فرآیندی مبنی بر جذب سرمایه گذار را تدوین کرد که با گذشت هفت سال ضرورت تسهیل در جذب سرمایه گذار و بازنگری در سیاست‌های دولت در این زمینه احساس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این سازمان با برگزاری بالغ بر ۲ هزار ساعت جلسه روند سرمایه گذاری را با هدف توسعه و تسهیل سرمایه گذاری دریامحور مورد بازنگری قرار داد و در ایام آتی شاهد اجرای آن خواهیم بود.

مدیر کل اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی کشور در روزهای سه شنبه و چهارشنبه از بنادر انزلی و آستارا بازدید کرد. وی با سرمایه گذاران بنادر آستارا و بندرانزلی به صورت جداگانه و تخصصی برای رفع موانع و تسهیل در سرمایه گذاری، از زیرساخت‌ها و پروژه‌های سرمایه گذاری دیدار کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر