از توانمندی‌های نویسنده کتاب در محاصره احمق ها باید به نگارش کتاب‌های علمی زیاد درباره الگوهای رفتاری، اشاره کرد. «در محاصره احمق‌ها» یکی از پرفروش‌ترین و بهترین کتاب‌های توماس اریکسون در ارتباط با نحوه برخورد شما با مشتریان، کارمندان و مدیران ارشد می‌تواند باشد.

نویسنده سعی دارد با معرفی چهار الگوی رفتاری انسان‌ها، در ارتباط با چگونگی برخورد هر فرد در دنیای کسب و کار، تجارت و حتی زندگی شخصی شما در زمینه ارتباطی، راهکارهای موثرتری ارائه کند.

کتاب در محاصره احمق ها در ابتدا  با سوالی ذهن شما را به سمت چالشی بزرگ می‌برد و می‌پرسد: آیا یک فروشنده محصولات کشاورزی می‌تواند تنها با نگاه کردن به مزرعه، محصول بیشتری بفروشد؟

شاید پاسخ سوال را بدانید اما زمانی که شروع به خواندن کتاب بکنید پی خواهید برد ما در ارتباط با کارمندان و در مجموع انسان‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم، می‌توانیم متفاوت‌تر و موفق‌تر عمل کنیم.

طبقه‌بندی و تفکیک هر فردی و یا در مجموع انسان‌ها شاید در مواردی هم آسان باشد و هم خطرناک. اما هر کسی که متفاوت از شما رفتار می‌کند، نباید از دید شما اشتباه  فکر یا رفتار ‌کند. در دنیای امروز با این همه پیچیدگی و سختی، باید بیشتر سعی در شناخت یکدیگر داشته باشیم.

با همراهی نهمین اپیزود ما، پی خواهید برد که یکی از مهم‌ترین نکاتی که در کتاب در محاصره احمق ها خواهید دید آن است که، احمق‌هایی که شما را محاصره کرده‌اند در واقع اصلا احمق نیستند؛ بلکه انسان‌هایی محترم هستند که باید مطابق با چهارچوب‌ها و ساختارهای درستی سعی بر درک این دسته از افراد داشته باشید و حتی در مواردی آن‌ها را عزیز و ارزشمند بدانید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید